nedeľa, 5 decembra, 2021
0.2 C
Bratislava
ÚvodArénaSlováci už môžu cestovať do Chorvátska bez obmedzení

Slováci už môžu cestovať do Chorvátska bez obmedzení

Chorvátsko na začiatku letnej turistickej sezóny úplne uvoľňuje podmienky pre príchod do krajiny. Slovensko je podľa rozhodnutia Chorvátska od piatkovej polnoci na zozname tzv. zelených krajín. Ako pre portál NašaDoprava.sk potvrdilo Chorvátske turistické združenie, znamená to, že Slováci môžu do Chorvátska vstupovať bez potvrdenia o teste alebo potvrdenia o očkovaní či o prekonaní ochorenia COVID-19. Stačí im iba občiansky preukaz alebo pas. Pri ceste do Chorvátska je však naďalej odporúčané vypĺňať formulár EnterCroatia pre ľahšie a rýchlejšie vybavenie na hraniciach.

V Chorvátsku v tomto roku po uvoľnení podmienok na cestovanie očakávajú predbežne o 20 až 30 percent viac návštevníkov zo Slovenska. „V minulom roku Slováci vyčkávali s dovolenkou. Myslím si, že tento rok určite pocestujú na dovolenku k moru,“ uviedol pre portál NašaDoprava.sk hovorca Chorvátskeho turistického združenia Andrej Maťko. Združenie zároveň očakáva, že doprava do destinácie autom získa ešte väčšiu popularitu, pretože sa cestujúci vo vlastnom aute nemusí podrobovať rôznym opatreniam bežným vo verejnej doprave.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 722,108 Úmrtí 14,771 Uzdravení 587,642 Infikovaných 119,695 Last updated: 5. decembra 2021 - 03:25 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img