štvrtok, 29 júla, 2021
20.8 C
Bratislava
ÚvodArénaNemecko: Tretina rodín s nízkymi príjmami pre pandémiu pociťuje nedostatok financií

Nemecko: Tretina rodín s nízkymi príjmami pre pandémiu pociťuje nedostatok financií

Negatívny vplyv na financie počas pandémie koronavírusu v Nemecku pociťujú najmä rodiny s nízkymi príjmami. Z prieskumu mníchovského inštitútu Ifo na vzorke 2 216 rodičov z nízkopríjmových rodín vyplýva, že pre tretinu z nich je teraz pravdepodobnejšie ako pred pandémiou, že koncom mesiaca im budú chýbať peniaze. „Osobitne postihnuté sú rodiny pod hranicou chudoby, tie, v ktorých pracuje iba jeden rodič a tie, v ktorých rodičia nemôžu pracovať z domu,” uviedol výskumník Benjamin Arold v správe, ktorú inštitút Ifo zverejnil v piatok.

Finančné ťažkosti majú podľa prieskumu konkrétne následky pre 41 percent respondentov. „V dvanástich mesiacoch pred prieskumom napríklad dostali upomienku pre meškajúce platby alebo museli ísť na svojom účte do mínusu. A sedem percent rodičov dokonca muselo pre nedostatok peňazí šetriť na strave,” povedal Arold. Zhruba polovica oslovených rodičov, a to 47 percent, počas koronakrízy zmenila svoje spotrebiteľské správanie a míňala menej ako predtým.

Prieskum bol zameraný na rodiny s deťmi s rodinným čistým mesačným príjmom pod tritisíc eur.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,488 +82 Dnes Úmrtí 12,534 Uzdravení 379,437 Infikovaných 517 Last updated: 29. júla 2021 - 01:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -