pondelok, 29 novembra, 2021
2.8 C
Bratislava
ÚvodArénaNemocniciam nevyplatili peniaze na hospodársku mobilizáciu za február až apríl

Nemocniciam nevyplatili peniaze na hospodársku mobilizáciu za február až apríl

 Asociácia nemocníc Slovenska (ANS) upozorňuje na pozastavenie vyplácania finančných prostriedkov na výdavky určené na hospodársku mobilizáciu v súvislosti s vyhlásením núdzového stavu na zabezpečenie riešenia druhej vlny pandémie koronavírusu. Do dnešného dňa neboli nemocniciam združeným v ANS vyplatené finančné prostriedky za mesiace február až apríl 2021. Informoval o tom v stredu riaditeľ Kancelárie ANS Miroslav Valaštík.

Podľa informácie MZ SR boli podklady zo strany rezortu zdravotníctva spracované a zaslané v polovici mája na podpis o uvoľnenie prostriedkov Ministerstvu financií SR, ktoré k dnešnému dňu súhlas na uvoľnenie nedalo. Tieto prostriedky podľa ANS chýbajú v rozpočtoch nemocníc a dostávajú ich do situácií, keď nemajú na včasné uhrádzanie záväzkov voči dodávateľom, čo následne spôsobuje problémy pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti. ANS sa v tejto súvislosti obrátila na ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského s požiadavkou o zasadenie sa o skoré uvoľnenie prostriedkov na preplatenie výdavkov určených na hospodársku mobilizáciu od februára 2021.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 667,961 Úmrtí 14,274 Uzdravení 545,826 Infikovaných 107,861 Last updated: 29. novembra 2021 - 03:40 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img