sobota, 24 júla, 2021
18.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Šeliga: Mojou víziou je budovanie Za ľudí po vzore SDK

Šeliga: Mojou víziou je budovanie Za ľudí po vzore SDK

Víziou podpredsedu strany Za ľudí Juraja Šeligu ako jej možného predsedu je spolupráca a budovanie alternatívy po vzore Slovenskej demokratickej koalície (SDK). Uviedol to vo svojom profile na sociálnej sieti s tým, že s takouto víziou chce predstúpiť pred členov strany a pre takúto víziu ich chce nadchnúť. Rovnako verí, že ich dôveru získa. Ako doplnil, prvým predpokladom na kandidatúru za predsedu strany je snem.

„Verím, že v krátkom čase sa dohodneme na termíne jeho konania. Verím, že napríklad na jeseň by sa mohol uskutočniť. To znamená aj dostatok času, aby každý, kto má záujem kandidovať, mohol predstaviť svoju víziu strany,” dodal s tým, že podľa neho je stredový priestor potrebné spájať a medzi sebou spolupracovať. „Progresívne Slovensko v krátkom čase jasne odkázalo, že nemá záujem. Sú tu ďalšie strany, ďalší partneri, s ktorými máme psiu povinnosť hovoriť a spolupracovať. Ak nebudeme spolupracovať, vládnuť bude Hlas a Smer, to je holý fakt a bude to naša chyba,” podotkol.

Za kompromisného kandidáta na predsedu Za ľudí označila Šeligu predsedníčka strany Veronika Remišová aj časť poslancov. „Tak mi z toho vyplýva, že by ma na predsedu strany podporili aj pri férovej súťaži v konkurencii s ďalšími kandidátmi,” uviedol. Poukázal na to, že v procese je možné, že sa niektorí kandidáti vzdajú v prospech iných. „Ak by sa chcel niekto vzdať v môj prospech alebo podporiť moju víziu, samozrejme, potešilo by ma to a pomohlo pri jej presadzovaní, pretože len spoločne môžeme stranu reštartovať. Všetko je otázkou dialógu a hľadania konsenzu, ktorý je základom pre dobré fungovanie strany a zmier napätých vzťahov,” uzavrel bývalý podpredseda parlamentu.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 392,259 Úmrtí 12,534 Uzdravení 379,318 Infikovaných 407 Last updated: 24. júla 2021 - 08:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -