pondelok, 29 novembra, 2021
2.8 C
Bratislava
ÚvodArénaTaraba: Na Globsecu museli padnúť poháre z rúk... Čaputová prosí EÚ, aby...

Taraba: Na Globsecu museli padnúť poháre z rúk… Čaputová prosí EÚ, aby jej krajina stratila dosah a vplyv

“Prezident štátu prosí EÚ, aby jeho krajina stratila dosah a vplyv a stala sa štatistom,” komentoval na sociálnej sieti utorkové dianie na konferencii Globsec poslanec NRSR Tomáš Taraba.

“Zuzana Čaputová na Globsecu vyjadrila názor, že Európska únia by nemala v zahraničnej politike rozhodovať súhlasom všetkých štátov. Ešte žiaden slovenský prezident tak otvorene nevystúpil proti Slovensku ako to spravila práve Čaputová. EÚ totiž pri vzniku chcela dať garanciu malým štátom, že ich veľké štáty nebudú prehlasovávať a nevťahovať proti svojej vôli do vojenských konfliktov. Z tohto ťažilo aj Slovensko a mali sme rovnakú silu ako veľké Nemecko. Asi na Globsecu museli padnúť poháre z rúk keď to počuli a neverili vlastným ušiam, že prezident štátu prosí EÚ, aby jeho krajina stratila dosah a vplyv a stala sa štatistom. Čaputová už sa vidí v medzinárodných štruktúrach a pre svoje PR používa záujmy Slovenska,” vyhlásil Taraba.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 667,961 Úmrtí 14,274 Uzdravení 545,826 Infikovaných 107,861 Last updated: 29. novembra 2021 - 03:55 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img