štvrtok, 29 júla, 2021
19.2 C
Bratislava
ÚvodArénaČaputová: Najvyšší súd dnes urobil pre obnovenie dôvery v justíciu veľmi dôležitý...

Čaputová: Najvyšší súd dnes urobil pre obnovenie dôvery v justíciu veľmi dôležitý krok

Najvyšší súd SR (NS SR) podľa prezidentky SR Zuzany Čaputovej dnes urobil pre obnovenie dôvery v justíciu veľmi dôležitý krok. Reagovala tak na rozhodnutie NS SR, ktorý dnes zrušil rozsudok Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) zo septembra 2020 v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka, jeho snúbenice Martiny Kušnírovej a vraždy Petra Molnára. Stanovisko prezidentky poskytol jej hovorca Martin Strižinec.

Čaputová podotkla, že aj keď sa trápenie rodičov a blízkych Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej po dnešnom rozhodnutí NS SR nekončí, sú zase o krok bližšie k spravodlivosti. „Ján Kuciak poukázal na cynizmus mocných a aj so svojou priateľkou Martinou Kušnírovou na to doplatili životmi. Aj od vyšetrenia ich vraždy a potrestania všetkých jej vinníkov sa preto dnes odvíja dôvera verejnosti v štát a jeho inštitúcie,“ uviedla prezidentka s tým, že NS SR pre obnovenie dôvery v justíciu dnes urobil významný krok.

Senát NS SR zároveň vrátil konanie do Pezinka na ŠTS. Konkrétne má prvostupňový súd opätovne prejednať obžalobu voči Marianovi Kočnerovi a Alene Zsuzsovej. V prípade Tomáša Szabóa síce pôvodný trest 25 rokov zrušil, nahradil ho však rovnakým. Dôvodom boli textové chyby vo výroku o vražde podnikateľa Petra Molnára.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,488 +82 Dnes Úmrtí 12,534 Uzdravení 379,437 Infikovaných 517 Last updated: 29. júla 2021 - 01:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -