Matovič sa ako premiér stretával so Pčolinským: Snažil som sa mu veriť

0
minister financií SR a podpredseda vlády SR Igor Matovič (Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková)

Minister financií Igor Matovič (OĽaNO) sa ešte ako predseda vlády párkrát stretol s obvineným exriaditeľom Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimírom Pčolinským. Ako povedal v dnešnej rozprave v parlamente k odvolávaniu Romana Mikulca (OĽaNO) z funkcie ministra vnútra, Vladimírovi Pčolinskému sa snažil veriť.

„Čo iné vám vlastne ostáva? Nie každého dokážete ,napichnúť na kábliky´, aby vám ukázalo, čo sa v jeho mysli deje. Sám mám niekedy pocit, že sa mu (Vladimírovi Pčolinskému, pozn.) krivdí, inokedy, že tieto dôkazy proti nemu budú dostatočné,” uviedol Matovič. Doplnil, že chápe poslancov parlamentu za hnutie Sme rodina Adrianu Pčolinskú (manželka Vladimíra Pčolinského, pozn.) a Petra Pčolinského (brat Vladimíra Pčolinského, pozn.), že uvažujú pri hlasovaní o odvolaní Mikulca z funkcie. „Na druhej strane verím, že ten očistný proces, ktorý sme vo vláde spustili, už nikto nedokáže zastaviť,” dodal Matovič.

Zľava v popredí: Minister financií SR Igor Matovič, ministerka investícií a regionálneho rozvoja Veronika Remišová, predseda vlády SR Eduard Heger, podpredseda vlády SR pre legislatívu Štefan Holý a minister hospodárstva SR Richard Sulík počas rokovania mimoriadnej 31. schôdze Národnej rady SR k vysloveniu nedôvery ministrovi vnútra SR Romanovi Mikulcovi. (Foto: SITA/ Ľudovít Vaniher)

Mikulec na dnešnej mimoriadnej schôdzi čelí v parlamente odvolávaniu z funkcie. V Národnej rade SR je prítomná aj väčšina členov kabinetu na čele s premiérom. Ministrovi vyjadrili podporu hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a strany Sloboda a Solidarita (SaS) a Za ľudí. Samotný Mikulec cíti dôveru vlády a poslaneckých klubov koaličných strán.

vystúpenie I. Matoviča v parlamente na obhajobu ministra Mikulca

- Reklama -