Mikloš: SaS je najväčšia záruka toho, „aby sa hranatý s jamkatým nevrátili k moci”

3
Z¾ava v popredí: Predseda strany Richard Sulík a podpredseda strany Branislav Gröhling poèas kongresu strany Sloboda a Solidarita (SaS) v Pezinku. Pezinok, 12. jún 2021. Foto: SITA/Jana Birošová

Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík verí, že najbližšie parlamentné voľby budú tie riadne, a to vo februári 2024. Uviedol to vo svojom príhovore v úvode straníckeho kongresu v Pezinku. Doplnil, že štart vlády Igora Matoviča (OĽaNO) bol rozpačitý aj preto, lebo vo vláde boli všetci noví. Terajšiemu premiérovi Eduardovi Hegerovi (OĽaNO) povedal, že plne stojí za vládou, ktorú vedie. SaS rovnako podľa neho plne stojí za všetkými členmi vlády. Heger na to reagoval slovami, že je to silný odkaz pre Slovensko.

  • MIKULEC má našu podporu

Sulík pripomenul, že minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) bude čeliť budúci týždeň odvolávaniu v parlamente. „Jednoznačne my Romana Mikulca podporíme,” zdôraznil. Ak majú v strane podľa jeho slov niekedy nejaké výhrady, príslušného ministra si pozvú na poslanecký klub. Ozrejmil, že Mikulec prišiel a kládli mu otázky za zatvorenými dverami.

minister vnútra SR Roman Mikulec (Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková)

„Zodpovedal všetky naše otázky. Výsledkom stretnutia je, že všetkých 13 poslancov stojí za Romanom Mikulcom,” dodal. Predseda SaS vo svojom príhovore poukázal aj na to, že ak sa liberáli dostanú do parlamentu aj v ďalších parlamentných voľbách, bude to po piaty raz. „Radíme sa medzi extrémne úspešné a skúsené strany,” podotkol.

Predseda strany Richard Sulík (vpravo) poèas kongresu strany Sloboda a Solidarita (SaS) v Pezinku. Pezinok, 12. jún 2021. Foto: SITA/Jana Birošová
  • HEGER: Čaká nás veľa výziev

Predseda vlády vo svojom príhovore priblížil, že na Slovensko čaká veľa výziev a na to je potrebné mať silnú koalíciu, odolnú a húževnatú. Koalícia podľa neho stojí na dvoch pilieroch. Tým prvým je vláda a jej členovia a druhým sú poslanci Národnej rady SR (NR SR). Za kľúčovú považuje podporu v strane a silné zázemie. Slovensko vstupuje podľa neho do dôležitej etapy, a to do postpandemickej. „V prvom rade nás čaká obnova vzdelávania,” zdôraznil. V tejto súvislosti vyjadril podporu ministrovi školstva Branislavovi Gröhlingovi (SaS).

Eduard Heger, premiér (Foto: SITA/AP Photo/Lisa Leutner)

SaS má dnes stranícky kongres v Pezinku. Liberáli sa majú na ňom oboznámiť so správou o činnosti rozhodcovskej komisie a správou o činnosti revíznej komisie. Popoludní na nich čakajú voľby členov do republikovej rady, rozhodcovskej komisie a revíznej komisie. Čestným hosťom na kongrese je okrem premiéra Hegera aj exminister financií Ivan Mikloš, ktorý tiež vystúpil s príhovorom.

  • MIKLOŠ

Mikloš dnes považuje stranu SaS za najväčšiu záruku toho, „aby sa hranatý s jamkatým nevrátili k moci”. Narážal pritom na šéfov strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Roberta Fica a strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) Petra Pellegriniho. Tvrdí, že ak by boli voľby zajtra, volil by SaS.

- Reklama -

3 KOMENTÁRE

  1. Je smutné ak si dovolí politická mŕtvola miešať sa do stavu ktorému položila masívne základy, rozkradli a rorpredali všetko čo malo hodnotu. Spolu zo svojím kumpánom Dzurindom uvrhli Slovensko do područia najmilitanejšej mocnosti. Vašu vládu a vaše mena vymazať s pamäte je mojím najväčším prianím.

  2. Miklos. Zradna svina. Tu vladu zachrani iba IVAZIA vojsk USA. Nikdy som nevolil SMER ani nechcem,aby vladli. No Babkova vlada USA to ma spocitane.
    Narod uz pochopil kto su pol. stran. Nastroj ORGANIZOVANEHO zlocinu cez nominantov na likvidaciu statnosti a Rozklad statu pod kuratelov fasistickej EU pod taktovkov Deep State USA, CIA a NATO ako gestapackych nastrojov na suverenne staty.

Comments are closed.