Gröhling: Štát preplatí RT-PCR testy potrebné do tábora

0
minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (Foto: SITA/MŠVVaŠ SR)

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR bude preplácať RT-PCR testy, ktoré deti potrebujú pri nástupe do tábora. Informoval o tom po vláde šéf rezortu Branislav Gröhling (SaS). Zo strany epidemiológov tak naďalej ostáva podmienka negatívneho RT-PCR testu pre deti od desať rokov. Rodičia by podľa Gröhlinga tým pádom nemali mať žiadne náklady s testovaním. Zároveň podotkol, že nebude rozdiel medzi denným a týždenným táborom a dieťa bude potrebovať test iba pri nástupe.

Gröhling uviedol, že minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nom. OĽaNO) pracuje na úprave systému na PCR testy. „Bude to normálny systém, tak ako je teraz cez korona.gov.sk, kde sa prihlasujete na PCR test. Tam, kde sa uvádza, že máte zvýšenú teplotu či ste prišli zo zahraničia, bude samostatná kolónka ‚tábory’. Pôjdete na test, ten vám príde SMS-kou, a to potom prepošlete,“ vysvetlil. Rodičia budú mať istotu, že výsledok príde na čas, keďže výsledky testovania podľa neho prichádzajú teraz veľmi rýchlo a bude tiež časová hranica bude určená tak, aby neboli s týmto problémy.

Hlavná odborníčka Ministerstva zdravotníctva SR pre všeobecnú starostlivosť o deti a dorast Elena Prokopová na tlačovej konferencií po rokovaní vlády SR uviedla, že ešte plánujú diskutovať, koľko testov cez leto deťom preplatia. „Zasa narážame na to, že by sme boli veľmi radi, keby každý občan mal definovaný počet testov, ktorý mu bude hradený,“ konštatovala.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu