štvrtok, 29 júla, 2021
19.2 C
Bratislava
ÚvodArénaSlovensko vrátilo migrantov z Indie, Pakistanu a Afganistanu

Slovensko vrátilo migrantov z Indie, Pakistanu a Afganistanu

Úrad hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru dnes zorganizoval návrat 15 štátnych príslušníkov Afganistanu, Pakistanu a Indie do Bukurešti v Rumunsku, kde sa rozhodne, či im bude udelený azyl, prípadne iná forma medzinárodnej ochrany v Európskej únii (EÚ).

Ako ďalej informovala hovorkyňa policajného prezídia Denisa Bárdyová, ide v poradí o piaty takzvaný „dublinský” návrat štátnych príslušníkov tretích krajín, ktorí sú žiadateľmi o azyl v Rumunsku. Podľa takzvaného Dublinského dohovoru totiž zodpovedá za preskúmanie žiadosti o azyl príslušníkov tretích krajín členský štát EÚ, ktorý zohral najdôležitejšiu úlohu pri umožnení vstupu žiadateľa na územie únie, napríklad tým, že žiadateľovi udelil vízum, umožnil mu nelegálne prekročiť vonkajšie hranice EÚ, či toleroval jeho nelegálny pobyt na svojom území.

Dublinské transfery do Rumunska sa službe hraničnej a cudzineckej polície darí úspešne vykonávať v úzkej súčinnosti s Leteckým útvarom Ministerstva vnútra SR vďaka ústretovému prístupu Rumunska, a to aj napriek prísnym pandemickým opatreniam súvisiacich s ochorením COVID-19,” povedala Bárdyová. Doplnila, že SR sa už niekoľko mesiacov aktívne podieľa na plnení záväzkov, ktoré jej vyplývajú z nariadení Európskej únie v oblasti návratov štátnych príslušníkov tretích krajín. „Je to ďalší spôsob, akým sa Slovensko podieľa na riešení nelegálnej migrácie smerom k Európskej únii,” dodala hovorkyňa.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,488 +82 Dnes Úmrtí 12,534 Uzdravení 379,437 Infikovaných 517 Last updated: 29. júla 2021 - 02:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -