Heger: Parlament Mikulca neodvolá, máme koaličnú zmluvu

0
predseda vlády SR Eduard Heger (Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková)

Premiér Eduard Heger (OĽaNO) si myslí, že návrh na vyslovenie nedôvery ministrovi vnútra Romanovi Mikulec (OĽaNO) neprejde. Ako zdôvodnil na dnešnej tlačovej konferencii, tento návrh nezíska potrebný počet hlasov. Podotkol, že všetci koaliční partneri vyjadrili podporu ministrovi vnútra. Verí, že parlamentní poslanci koaličnú zmluvu na schôdzi, kde sa bude riešiť Mikulec, neporušia.

„Máme tu koaličnú zmluvu, ktorá jasne hovorí o tom, že nehlasujeme s opozíciou a vonkoncom nie za odvolávanie koaličných alebo vládnych ministrov. Je to porušenie koaličnej zmluvy, a preto také porušenie má aj svoje následky,“ vysvetlil Heger.

Opozičná strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) podala dnes do parlamentu návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze Národnej rady SR (NR SR), na ktorej chce odvolávať Romana Mikulca (OĽaNO) z funkcie ministra vnútra. Na dnešnej tlačovej konferencii to povedal predseda Smeru-SD Robert Fico. Predseda NR SR Boris Kollár (Sme rodina) má teraz sedem dní na to, aby schôdzu zvolal. Podľa Fica je to reakcia na všetky procesy, ktoré sa na rezorte vnútra udiali za posledných 12 až 13 mesiacov.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu