Mikulec má podporu hnutia OĽaNO a strany Za ľudí

0
minister vnútra SR Roman Mikulec (Foto: SITA/Kancelária Národnej rady SR)

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) má podporu aj poslaneckého klubu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a strany Za ľudí. Obaja koaliční partneri teda nebudú s opozíciou hlasovať za jeho odvolanie z funkcie. Uviedli to Peter Dojčan z mediálneho tímu OĽaNO a tlačové oddelenie Za ľudí.

Mikulec podľa hnutia OĽaNO dôsledne háji verejný záujem a je zárukou nezávislosti polície. „Pokiaľ sa niekto domnieva, že je v moci ministra vnútra akokoľvek ovplyvňovať vyšetrovanie či prepúšťanie z väzby podozrivých osôb, je na veľkom omyle. Tieto časy definitívne skončili. Orgány činné v trestnom konaní pracujú nezávisle a bez politických vplyvov,” priblížilo OĽaNO v stanovisku.

Podpredseda Národnej rady SR (NR SR) Gábor Grendel (OĽaNO) v tejto súvislosti uviedol, že v koalícii môžu existovať výhrady k práci ministrov, ale hlasovať za odvolanie člena vlády na návrh opozície je podľa neho za čiarou. „Ak sa také niečo stane v prípade Romana Mikulca, nemali by sme to prejsť mlčaním,” napísal vo svojom profile na sociálnej sieti.

Zvolanie mimoriadnej schôdze k odvolávaniu Mikulca z funkcie iniciovala opozičná strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD). Konať by sa mala na budúci týždeň. Spravodajský web aktuality.sk dnes prišiel s informáciou, že za odvolanie Mikulca z funkcie bude hlasovať aj koaličný poslanec a predseda poslaneckého klubu hnutia Sme rodina Peter Pčolinský. Minister vnútra totiž nemá jeho dôveru. Hnutie OĽaNO nechcelo tieto výroky poslanca Pčolinského nateraz komentovať.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu