streda, 28 júla, 2021
20.2 C
Bratislava
ÚvodArénaŠkoly momentálne ponúkajú učiteľom stovky pracovných miest, najviac v Bratislavskom kraji

Školy momentálne ponúkajú učiteľom stovky pracovných miest, najviac v Bratislavskom kraji

Slovenské školy zverejnili v priebehu mája takmer 680 pedagogických pracovných ponúk a ďalších 181 za prvých šesť júnových dní. Ako ďalej v tlačovej správe informuje portál Profesia.sk, najviac žiadaní sú učitelia a učiteľky na základné a stredné školy. Oproti vlaňajšiemu máju podľa portálu Edujobs.sk, ktorý patrí do portfólia spoločnosti Profesia, stúpol počet ponúk až o 266.

Až 65 percent spomedzi všetkých ponúk uverejnili podľa portálu základné školy. „Na celom Slovensku je aktuálne najvyšší dopyt po učiteľoch a učiteľkách II. stupňa. Najžiadanejší sú uchádzači a uchádzačky so zameraním na fyziku, matematiku a informatiku,” uvádza sa v tlačovej správe. Najvyšší dopyt po nových učiteľoch pritom podľa portálu registrujú v Bratislavskom kraji, kde sa nachádza takmer polovica zo všetkých pracovných príležitostí. „Na druhom mieste je trnavský región. Tu vidíme zhruba 12 percent z celej ponuky,” uvádza portál.

Problémom v tejto súvislosti je podľa Profesie nízky počet záujemcov o učiteľské pozície. „Kým v máji 2020 zareagovalo na jednu takúto pracovnú ponuku takmer deväť ľudí, dnes je to necelých päť. Kritická situácia je aktuálne porovnateľná s IT sektorom,” konštatuje portál s tým, že znížený záujem o pedagogické povolanie sa spája aj s platovými podmienkami, či s psychickou náročnosťou. „V spoločnosti sa už menej hovorí o príležitostiach a benefitoch, ktoré prináša táto práca. Kým ostatní zamestnanci majú k dispozícii štyri, respektíve päť týždňov dovolenky, v prípade učiteľov zákon stanovuje osem týždňov,” dodal portál.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,488 +82 Dnes Úmrtí 12,534 Uzdravení 379,437 Infikovaných 517 Last updated: 28. júla 2021 - 21:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -