utorok, 26 októbra, 2021
11.2 C
Bratislava
ÚvodArénaGrécko: Atény označili Turecko za bezpečnú krajinu, v ktorej môže o azyl...

Grécko: Atény označili Turecko za bezpečnú krajinu, v ktorej môže o azyl žiadať väčšina migrantov

Grécko v pondelok označilo susedné Turecko za bezpečnú krajinu, v ktorej môže hľadať medzinárodnú ochranu väčšina migrantov prichádzajúcich z tureckého územia a usilujúcich sa o azyl v Grécku. Grécky rezort zahraničných vecí a ministerstvo pre migráciu uviedli, že sa to týka žiadateľov o azyl zo Sýrie, Afganistanu, Pakistanu, Bangladéša a Somálska.

Podľa Atén Turecko spĺňa všetky kritériá, aby posúdilo žiadosti o azyl zo strany obyvateľov zmienených krajín, keďže tam „nie sú v nijakom ohrození … pre svoju rasu, náboženstvo, občianstvo, politické presvedčenie alebo príslušnosť k niektorej konkrétnej sociálnej skupine”.

Foto: SITA/ AP Photo/Petros Giannakouris, File

Podľa gréckych predstaviteľov Atény od začiatku tohto roka požiadali Turecko, aby vzalo naspäť 1 453 migrantov, ale bez úspechu. Avšak minister pre migráciu Notis Mitarachi označil pondelkové rozhodnutie za „dôležitý krok v riešení nelegálnej migrácie”, ktorý podľa neho bude Turecko „nútiť” k zakročeniu proti ilegálnej migrácii a prevádzačským sieťam. Mitarachi dodal, že grécke rozhodnutie „je úplne v súlade s medzinárodným právom a rozširuje právny arzenál voči žiadostiam o azyl zo strany občanov … Sýrie, Afganistanu, Pakistanu, Bangladéša a Somálska, ktorí objektívne nemajú dôvod nepovažovať Turecko za bezpečnú krajinu”.

Foto: SITA/ AP Photo/Panagiotis Balaskas, File
728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 460,281 +2,850 Dnes Úmrtí 12,935 +18 Dnes Uzdravení 414,563 Infikovaných 32,783 Last updated: 26. októbra 2021 - 17:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img