Generálna prokuratúra: Obvinenie Kaľavského sa ruší, bolo nezákonné

0
Šéf operatívcov NAKA Ján Kaľavský tvrdí, že výpovede kajúcnikov majú pripravovať samotní vyšetrovatelia NAKA za pomoci operatívcov, po ktorých posielajú návody, čo má ktorý obvinený vypovedať. (Foto: TV Markíza)

Prokurátor Generálnej prokuratúry SR na podklade sťažnosti obvineného vedúceho operatívneho oddelenia Národnej kriminálnej agentúry Jána Kaľavského rozhodol o zrušení uznesenia o vznesení obvinenia voči menovanému pre prečin zneužívania právomocí verejného činiteľa. Informoval o tom hovorca GP SR Dalibor Skladan. Doplnil, že podľa prokuratúry bolo predmetné uznesenie nezákonné, predčasné a nedôvodné.

Popri Jánovi Kaľavskom policajná inšpekcia obvinila aj bývalého riaditeľa Národnej kriminálnej agentúry Branislava Zuriana. Ten čelí obvineniu zo zneužitia právomocí verejného činiteľa a ohrozenia dôvernej a vyhradenej skutočnosti. Dôvodom má byť to, že v roku 2020 povedal vtedajšiemu námestníkovi riaditeľa Slovenskej informačnej služby Borisovi Beňovi, ktorý v súčasnosti vystupuje ako svedok-kajúcnik, že polícia sa zaoberá bývalým šéfom Kriminálneho úradu Finančnej správy Ľudovítom Makóom.

- Reklama -