Heger: Nie som zástancom platenia za zaočkovanie, ale nevylučujem to

1
Eduard Heger, premiér (Foto: SITA/AP Photo/Lisa Leutner)

Premiér SR Eguard Heger nie je zástancom finančnej motivácie ľudí k očkovaniu proti ochoreniu COVID-19, v prípade nízkej zaočkovanosti ju však nevylučuje. Uviedol to v rozhovore pre portál Webnoviny.sk. „Aj my sme diskutovali, že cestou môže byť finančná motivácia. Som zástancom toho, aby sme ľuďom v prvom rade vysvetľovali dôležitosť očkovania, s ktorým prichádza sloboda,” uviedol premiér a dodal, že to je podľa neho dostatočná motivácia. „Nie som úplne zástancom toho, poďme teraz ľuďom za to platiť. Nevidím v tom až takú pridanú hodnotu. Ale nevylučujem, že takáto možnosť môže nastať,” doplnil.

Na hodnotenie záujmu ľudí o očkovanie ruskou vakcínou Sputnik je podľa premiéra ešte priskoro. „Nechcem predbiehať okolnosti. Sám som zvedavý, aký bude skutočný záujem. Samozrejme, to oddialenie v čase, má svoj vplyv,” skonštatoval Eduard Heger v rozhovore pre Webnoviny. Dodal, že to či dovezú ďalšie dávky vakcíny, závisí od záujmu o ne.

„Je dôležité, aby sme zabezpečili čo najvyššiu kolektívnu imunitu, čo najvyššie percento zaočkovanosti. Táto vakcína do toho portfólia zapadla,” doplnil. Na otázku, kto bude niesť zodpovednosť za prípadné expirované vakcíny, premiér nemal jednoznačnú odpoveď. „Pýtate sa na otázku, na ktorú ešte dnes nemáme odpoveď. Mali by sme ju riešiť, keď to budeme vedieť. Ešte by som nepredbiehal okolnosti,” uzavrel.

- Reklama -

1 komentár

  1. Jane, že treba ľuďom zaplatiť za to, že zo seba robia pokusné opice!!! Aj ja by som zobral 5000€ za to, že sa nechám zaočkovať, prečo nie? Za menej by som sa nenechal zaočkovať, treba poznať riziká a vedieť si stanoviť aj primeranú cenu, za ktorú podstúpim riziko. A ako ďalšia podmienka by bola, ale iba ak tak Ruskou vakcínou Sputnik V!!! A čo sa týka tých sprostých rečí ktoré tára, že s očkovaním prichádza sloboda, tak tie nech si nechá pre svoju starú a faganov!!! S očkovaním prichádza smrť!!! Zatiaľ sme mali možnosť akurát tak čítať o tom, že ľudia tu kapú po zaočkovaní!!! tak, že tak!!! Nech netrepe sprostosti!!! Mal by mu to už niekto konečne povedať.

Comments are closed.