Žitný o zásahoch NAKA: Je tu masívna politická objednávka a idú hlava-nehlava

2
Milan Žitný (Autor: Milan Žitný)

V prípade zadržania riaditeľa policajnej inšpekcie Adriána Szabóa opozícia “zastrašuje“ a premiér Eduard Heger (OĽaNO) to podľa svojho vyjadrenia odmieta. „Zastrašujú ľudia, ktorí majú strach. Skôr otázka je, prečo majú strach,” vyhlásil Heger. Ako vníma toto vyjadrenie bezpečnostný analytik Milan Žitný – je naozaj so zatýkaním všetko v poriadku a opozícia kričí zo strachu? Máme pokojne spávať, lebo polícia robí svoju prácu, alebo sa máme obávať, že, naopak, robí “nadprácu”, ako upozorňovala, napríklad aj správa SIS pre poslancov?

“Musíme začať pár mesiacov dozadu, niekde v minulom roku… Už vtedy, keď sa začali tie masové zatýkania a branie do väzby hlava-nehlava bez akéhokoľvek dôkazu, len na základe tvrdenia nejakého smrada, s prepáčením za výraz, bolo jasné, že tu ide o politickú objednávku. Nejde o trestné konania, ktoré si ctia trestný poriadok, ale má to politický a nie zákonný rámec,” uviedol Žitný.

Posledným dôkazom podľa analytika je nález Ústavného súdu SR vo veci 1 a pol roka väzobne stíhaného advokáta Ribára. “Všetko, čo tam bolo ako dôvod na jeho väzbu, označil ústavný súd za nenáležité a nezákonné,” pripomína Žitný. Ako vraví, nie je to, žiaľ, jediný prípad. “Zoberme si prípad generála Lučanského, na základe jedného jediného tvrdenia istého Pakšiho, bez akýchkoľvek ďalších dôkazov, sudkyňa Záleská dala tohoto človeka, generála polície, do väzby! A ďalšie a ďalšie prípady… To sa nedá inak vysvetliť než že je tu masívna politická objednávka a idú hlava-nehlava.”

A ako vníma vyjadrenie premiéra Hegera? “Tak, že v tejto chvíli sú akékoľvek vyjadrenia premiéra irelevantné. Je spolupáchateľom tohoto strašného nezákonného stavu, ktorý tu vidíme online denno denne. Premiér je toho súčasťou,” hovorí Žitný.

- Reklama -

2 KOMENTÁRE

  1. To čo čítam v komentári aamatera na vyjadrenie pána Žitného je poplatné rétorike niektorých súčasných vládnucich politikov. Nejde mu o fakty, či názory autora, ale o spochybňovanie jeho osoby ako takej. Teda z komentára aamatera som pochopil, že súhlasí s tým, že tu nastúpili liberálni-fašisti a to ma desí. Desí ma aj to, že ak má dakto iný názor, než pisateľ komentára, treba ho znemožniť, spochybniť znevážiť, spacifikovať. Čo tam po tom, že hovorí pravdu, to preň nie je podstatné. Skrátka goebelsovská metóda v praxi stále funguje. A aj stalinské heslo “kto nie je s nami je proti nám, ale nás nesmie z cesty zviesť”………. Teda protivníka alebo toho čo má iný názor ako písateľ komentára treba znemožňovať a spacifikovať za každú cenu…. Mať iný názor na vec ako má aamater je životu nebezpečné? Tu už demokracia plače a dostáva sa do ilegality….. Ak to tak bude aj naďalej tak, aj keď som nenapraviteľný demokrat, asi už budem musieť voliť Fica….. Určite budem voliť menšie zlo! A to čo prezentuje vo svojom vyjadrení aamater podľa môjho presvedčenia menšie zlo nie je. Ostatne ani sa popod svoj príspevok nepodpísal…..aamater……

  2. Presne tak ako vraví. Len škoda, že v minulosti bol tiež jedným s tých čo sa držali hesla lebo Fi_co!!! Teraz sa nestíha čudovať čo sa tu deje? To ako fakt? Nepredpokladal, že tu nastúpia liberálni-fašisti? To bol fakt tak naivný, alebo snáď hlúpy? Teraz je už neskoro!!!

Comments are closed.