utorok, 27 júla, 2021
30 C
Bratislava
Úvod Aréna Členské štáty sa dohodli na spoločnej pozícii k reforme leteckej dopravy

Členské štáty sa dohodli na spoločnej pozícii k reforme leteckej dopravy

Členské štáty Európskej únie (EÚ) sa vo štvrtok dohodli na spoločnej pozícii k plánovanej reforme pravidiel leteckej dopravy. Po novom má mať ochrana životného prostredia rovnakú prioritu ako bezpečnostné otázky. Členské štáty by preto mali okrem iného dostať možnosť zavádzať „variabilné poplatky“ s cieľom zlepšiť kvalitu životného prostredia. Na rade je teraz Európsky parlament (EP), ktorý bude rokovať o svojej spoločnej pozícii k problematike. V prípade dohody sa môžu začať rokovania medzi členskými štátmi a europarlamentom v snahe nájsť definitívny kompromis.

O zodpovednosť za správu európskeho vzdušného priestoru sa v súčasnosti delí množstvo aktérov. Aby sa, napríklad, zabránilo kolíziám je pri mnohých letoch nevyhnutná koordinácia viacerých orgánov, ktoré určia trasy a nadmorské výšky. To môže viesť k dlhším trasám a zdržaniam, čomu by mal zabrániť spoločný vzdušný priestor s jednotnejšími pravidlami.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 392,406 +51 Dnes Úmrtí 12,534 Uzdravení 379,419 Infikovaných 453 Last updated: 27. júla 2021 - 19:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -