sobota, 24 júla, 2021
15.5 C
Bratislava
Úvod Aréna Mikulec čaká, čo mu o Szabóovi povie Lipšic... Potom bude konať

Mikulec čaká, čo mu o Szabóovi povie Lipšic… Potom bude konať

Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO) predloží návrh na odvolanie zadržaného riaditeľa Úradu inšpekčnej služby Adriána Szabóa, ak špeciálny prokurátor Daniel Lipšic potvrdí šírené závažné informácie. Ako uviedol vo svojom stanovisku, všetky dôležité kroky v personálnej oblasti podniká na základe relevantných informácií a podkladov. Z daného dôvodu požiada o informácie špeciálneho prokurátora, ktorý si vyhradil komunikáciu celého prípadu. Stanovisko poskytla riaditeľka tlačového odboru Ministerstva vnútra SR Barbara Túrosová.

Mikulec dodal, že v prípade, ak sa vláda s návrhom stotožní, postúpi ho výboru pre obranu a bezpečnosť na posúdenie. „Ak návrh prejde výborom, ktorý odporučí jeho odvolanie aspoň trojpätinovou väčšinou hlasov všetkých členov výboru, vláda riaditeľa Úradu inšpekčnej služby z funkcie odvolá,“ zhrnul.

Adriána Szabóa zadržala Národná kriminálna agentúra (NAKA) dnes ráno.

Adrián Szabó sa stal riaditeľom Úradu inšpekčnej služby v apríli 2019. Nominovala ho vtedajšia ministerka vnútra Denisa Saková na základe odporúčania parlamentného výboru pre obranu a bezpečnosť. Viedol inšpekciu ako jej dočasný šéf už od jesene 2018. Bol jeden z účastníkov nedávneho stretnutia vysokopostavených politikov v budove Slovenskej informačnej služby.

728*90

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 392,259 +40 Dnes Úmrtí 12,534 Uzdravení 379,318 Infikovaných 407 Last updated: 24. júla 2021 - 04:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -