Za ľudí: Mládežnícka organizácia strany sa pripája k výzve na mimoriadny snem

0
ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (Foto: SITA/Branislav Bibel)

Mládežnícka organizácia Mladí Za ľudí sa pripája k výzve na predčasný mimoriadny snem. Ako ďalej uviedli Mladí Za ľudí v stanovisku, situácia v strane je kritická a súčasný stav sledujú s veľkým znepokojením. Poukázali na to, že za posledné mesiace stranu opustilo viacero kvalitných ľudí, a to nielen v parlamente, ale hlavne v regiónoch. Tvrdia, že okrem toho sú mnohí z členov strany, ktorých považujú za súčasť jej základných pilierov, vytláčaní na perifériu.

„Vladimír Ledecký musel opustiť Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR, Tomáš Lehotský mal byť na minulom predsedníctve strany odvolaný z pozície šéfa kancelárie strany,” uviedli Mladí Za ľudí. Tvrdia, že namiesto nich sa v užšom vedení strany, ale aj v médiách, začali objavovať ľudia pre verejnosť a členov strany takmer neznámi. Na sociálnych sieťach sledujú, ako títo jednotlivci útočia na každého, kto vyjadrí akúkoľvek kritiku na fungovanie strany či na predsedníčku Veroniku Remišovú. „Očakávali by sme, že líderka strany sa voči takýmto útokom na iných členov strany ohradí, čo sa však nedeje. Práve naopak, vzbudzuje to dojem, že líderka strany tieto vnútrostranícke boje kŕmi a nie upokojuje,” dodali.

Mladí Za ľudí podotkli, že čakajúc na to, že sa líderka zastane svojich členov a upokojí vášne v strane, zažili ďalšie sklamanie, keď Sme rodina zaútočila na ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú a líderka strany sa jej včas, rázne a verejne nezastala. Tiež tvrdia, že predsedníčka dlhodobo zanedbáva vzťahy s mládežníckou organizáciou. „Strana Za ľudí pre nás predstavovala centristickú alternatívu v politike, plnú schopných a kvalitných odborníkov a ľudí z regiónov. Miesto toho sa strana stala rukojemníkom predsedníčky strany, ktorá namiesto posilňovania straníckeho imidžu aktívne pracuje na jeho rozbíjaní a poškodzovaní povesti jej najznámejších tvárí,” píšu ďalej v stanovisku.

Mládežnícka organizácia poukázala na to, že strana bola založená na myšlienkach a hodnotách Andreja Kisku. „Hodnoty, ktoré reprezentoval Andrej Kiska, stále považujeme v politike za nezastupiteľné. Jednou z nich bola aj politická odvaha povedať pravdu a postaviť sa tým, ktorí Slovensku škodili. Preto aj my odvážne a pravdivo pomenúvame, čo našu stranu bolí,” zdôraznila. Strana podľa mládežníckej organizácie potrebuje také vedenie, ktoré dokáže chrániť verejný záujem aj pred správaním niektorých koaličných partnerov a vyvažovať ho. „Ak chce strana Za ľudí prežiť, ak chce zmeniť Slovensko, potrebuje silné vedenie, ktoré sa nebojí rázne postaviť za hodnoty, ktoré boli pre nás všetkých argumentom dať si k menu značku Za ľudí,” doplnili Mladí Za ľudí v stanovisku.

- Reklama -