pondelok, 28 novembra, 2022
4 C
Bratislava
ÚvodArénaSchaeffler vlani na Slovensku s poklesom zisku i tržieb

Schaeffler vlani na Slovensku s poklesom zisku i tržieb

Pandémia koronovírusu zasiahla v uplynulom roku aj pôsobenie spoločnosti Schaeffler na Slovensku. Koncern u nás prevádzkuje dve fabriky, jednu na Kysuciach a druhú v Skalici. Obe sa vlani potýkali s poklesom zisku i tržieb. Schaeffler Kysuce znížil v roku 2020 zisk o 38 % na 12,05 mil. eur a Schaeffler Skalica o 29 % na 7,69 mil. eur. Tržby závodov išli dole zhodne o 16 %. V prvom prípade atakovali 510 mil. eur a v druhom 390 mil. eur.

„Najvýznamnejším faktorom ovplyvňujúcim ekonomickú situáciu v spoločnosti v roku 2020 bola pandémia COVID-19, ktorá sa prejavila vo všetkých oblastiach hospodárskeho života,” konštatuje Schaeffler vo výročných správach. Pokles zákazníckych požiadaviek si pritom podľa zverejnených údajov vyžiadal aj znižovanie stavu personálu. V Schaeffler Kysuce v minulom roku zredukovali pre nadbytočnosť 242 pracovných miest a v Schaeffler Skalica 194 miest.

Schaeffler je celosvetovo významný dodávateľ v oblasti automobilového a priemyselného sektora. Na Slovensku pôsobí takmer 30 rokov. Portfólio spoločnosti na Kysuciach pozostáva z presných komponentov a systémov pre motory, prevodovky a podvozky, ako aj riešení valivých a klzných ložísk pre veľké množstvo priemyselných použití. Závod v Skalici vyrába komponenty pre automobilový priemysel ako sú klietky, krúžky, valčekové ložiská a synchrónne krúžky. Spoločne zamestnávajú okolo 9 000 ľudí.

728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -