Mikulec reaguje na Fica a Pellegriniho: Pokrytectvo v priamom prenose

0
minister vnútra Roman Mikulec (Foto: SITA/Úrad vlády SR)

V čase, keď sa riešia škandály týkajúce sa polície, bol minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) úplne ticho. Ale už prehovoril. Nie priamo k súčasnému dianiu. Ficovi a Pellegrinimu pripomenul správu o podvodoch s agrodotáciami a pozemkami. “Prečo ste vtedy nekonali? Prečo ste vtedy na základe tak rozsiahlych materiálov SIS nepodnikli žiadne kroky?,” pýta sa.

“Keďže viem vyhodnotiť, ktoré informácie patria na verejnosť a ktorých zverejnenie by mohlo sťažiť alebo zmariť prácu kompetentných orgánov nevykrikujem ich na tlačových besedách pred médiami v snahe získať plusové body verejnosti, tak ako to má v obľube Pellegrini spolu s Ficom. Ak má niektorý z týchto pánov potrebu hodnotiť moju prácu na základe informácii „jedna pani povedala“ alebo počul som v bufete, je to ich vizitka a len dokazujú, že už nie sú spôsobilí na zastávanie najvyšších ústavných funkcii v krajine,” reaguje na kritiku Mikulec.

Minister vnútra pripomína obdobie exprezidenta Andreja Kisku a dokument, ktorý sa mu dostal na stôl. “Obsahoval rok po roku za posledných možno takmer 10 rokov informácie, ako sa dejú podvody s agrodotáciami a pozemkami na Slovensku. Boli tam konkrétne mená najmä z východného Slovenska, talianske aj slovenské, konkrétne sumy peňazí, konkrétne názvy firiem, ktoré sú podozrivé z obrovských podvodov. Hovoríme o desiatkach miliónov eur, ktoré boli neoprávnene vyplácané a časť z ktorých končila vo vrecku konkrétnych ľudí. Boli tam napísané prepojenia, kto, kde a s kým sa na týchto aktivitách podieľa. Všetci tí ľudia, ktorých tam spomínali, boli v čase, keď som správu čítal, na slobode a ďalej pokračovali vo svojich činoch. Ak tie informácie boli pravdivé, tak je na to jediné vysvetlenie. Tí ľudia boli krytí štátnou mafiou, policajtmi, politikmi, ktorí úmyselne nič nevyšetrovali a zametali veci pod koberec. Museli byť krytí aj vedením polície, ktorá od Slovenskej informačnej služby tieto informácie dostávala. A museli ich mať aj na ministerstve vnútra a úrade vlády, kde pracovali minimálne dvaja ľudia, čo mali k podozrivým osobám veľmi blízko. Prečo ste vtedy nekonali? Prečo ste vtedy na základe tak rozsiahlych materiálov SIS nepodnikli žiadne kroky?,” pýta sa Mikulec.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu