Fico: Národná rada nás môže zbaviť mlčanlivosti, aby sme informovali, čo je v tom obludnom dokumente napísané

0
Robert Fico, (Smer-SD) (Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková)

Strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) podá v Národnej rady SR (NR SR) procedurálny návrh, v ktorom požiadajú o zbavenie mlčanlivosti v súvislosti so správou Slovenskej informačnej služby (SIS). Informoval o tom na tlačovej besede Robert Fico (Smer-SD).

“Zákon o ochrane utajovaných skutočností hovorí, že je to národná rada, ktorá nás môže zbaviť mlčanlivosti, aby sme mohli verejnosť informovať, čo v tom obludnom dokumente je napísané. V podstate sa dokument dotýka všetkých medializovaných káuz. Káuz, ktoré mali ukázať verejnosti, že SMER nepatrí na politickú scénu a všetkých treba pozatvárať. Oznamuje nám, že je tu partia pôsobiaca v orgánoch činných v trestnom konaní, ktorá sa pravidelne stretáva a pracuje s tzv. univerzálnymi svedkami, ktorí majú kriminálnu minulosť a že je to koordinované,” vyhlásil Fico.

„My sme svedkami toho, že tu sa masívne porušujú zákony a zneužíva právo. Tu sú prípady, kde s vysokou pravdepodobnosťou sedia ľudia nevinne vo väzbe, sú prípady, kde sú mnohí obvinení nevinne a všetci nám hovoria, musíme byť ticho, nemôžte nič povedať,“ povedal Fico s tým, že dokument SIS sa týka všetkých veľkých medializovaných káuz. Ako dodal, ak by bol zbavený mlčanlivosti, tak bude verejnosť oboznamovať s celým textom správy.

Zároveň Fico povedal, že treba počkať s vyslovením nedôvery predsedovi vlády Eduardovi Hegerovi (OĽaNO), ktoré avizovali nezaradení poslanci NR SR a členovia strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD). „To nikomu nepomôže, len prekryjeme priestor zbytočnou, smiešnou diskusiou, ktorá nemá žiadny efekt. Venujme sa prepusteniu ľudí, ktorí sú nevinní a ako zastaviť tento zločinecký gang, ktorý tu ovplyvňuje trestné konania,“ pokračoval. Doplnil však, že určite však niekedy tento návrh podpíšu.

  • SITA, red

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu