Pre obvineného policajta Kaľavského už nežiadajú väzbu

0
Šéf operatívcov NAKA Ján Kaľavský tvrdí, že výpovede kajúcnikov majú pripravovať samotní vyšetrovatelia NAKA za pomoci operatívcov, po ktorých posielajú návody, čo má ktorý obvinený vypovedať. (Foto: TV Markíza)

Prokuratúra už nepožaduje väzbu pre policajta Jána Kaľavského, ktorého policajná inšpekcia obvinila pre pokračovací prečin zneužívania právomoci verejného činiteľa. Informoval o tom hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan.

„Dozorujúci prokurátor GP SR po preskúmaní vyšetrovacieho spisu v trestnej veci obvineného J. K., trestne stíhaného uznesením vyšetrovateľa Ministerstva vnútra SR, Úradu inšpekčnej služby za skutky právne kvalifikované ako pokračovací prečin zneužívania právomoci verejného činiteľa, vzal späť sťažnosť, podanú proti uzneseniu sudcu pre prípravné konanie Okresného súdu Bratislava III, ktorým rozhodol o nevzatí obvineného do väzby,” povedal Skladan.

Popri Kaľavskom policajná inšpekcia obvinila aj bývalého riaditeľa Národnej kriminálnej agentúry Branislava Zuriana. Ten čelí obvineniu zo zneužitia právomocí verejného činiteľa a ohrozenia dôvernej a vyhradenej skutočnosti. Dôvodom má byť to, že v roku 2020 povedal vtedajšiemu námestníkovi riaditeľa Slovenskej informačnej služby Borisovi Beňovi, ktorý v súčasnosti vystupuje ako svedok-kajúcnik, že polícia sa zaoberá bývalým šéfom Kriminálneho úradu Finančnej správy Ľudovítom Makóm. V prípade Branislava Zuriana orgány činné v trestnom konaní väzbu nežiadali a po výsluchu bol prepustený.

- Reklama -