Schôdza parlamentu je prerušená. Čaká sa, či privezú z väzby exšéfa SIS Pčolinského

0
Vladimír Pčolinský (Foto: TASR)

Poslanci Národnej rady SR (NR SR) prerušili neverejnú schôdzu, ktorá sa týka stretnutia najvyšších predstaviteľov štátu v budove Slovenskej informačnej služby (SIS). Schválili totiž procedurálny návrh, aby z väzby priviezli bývalého riaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského. Novinárom to v parlamente povedal Ondrej Dostál (klub SaS). Dodal, že návrh predniesol nezaradený poslanec Tomáš Taraba a po ňom aj predseda strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico.

„Teraz NR SR bude čakať, či privezieme bývalého riaditeľa SIS z väzby. Momentálne prebieha grémium,” podotkol Dostál. Podľa jeho slov nemá vedomosť, že by už niekoho doviezli z väzby do pléna NR SR. „Neviem, akým spôsobom by to mohlo súvisieť s priebehom schôdze a s tým, čo má byť prebraté na schôdzi, pretože sa pán Vladimír P. nezúčastnil na tom stretnutí, o ktoré má ísť,” zdôraznil Dostál.

Boris Kollár hlasoval za to, aby do Národnej rady prišiel väzobne stíhaný Vladimír Pčolinský, lebo to „cítil srdcom“. Vie si vraj predstaviť, že by Pčolinský z väzby prišiel, zároveň však Kollár uznal aj to, že je to zrejme nemožné. Že o tom informoval Ondrej Dostál, považuje za „trestný čin“.

Parlamentná schôdza o stretnutí desiatich najvplyvnejších ľudí štátu v SIS prebieha od deviatej v utajenom režime.

- Reklama -