Klus: Rušenie letov z a do Spojeného kráľovstva je až posledná možnosť

0
Martin Klus, štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (Foto: TASR)

Rušenie letov do a zo Spojeného kráľovstva je až posledná možnosť. V dnešnej relácii televízie Joj Analýzy na hrane to uviedol štátny tajomník rezortu diplomacie Martin Klus (SaS).

Štátny tajomník konštatuje, že je oveľa ľahšie nechať lety medzi Slovenskom a Spojeným kráľovstvom v prevádzke, lebo sa tak bude dať ľahšie odsledovať nástup cestujúcich po príchode na Slovensko do karantény. Tvrdí, že Slovensko by sa skôr vybralo cestou sprísnenia pravidiel po príchode z ostrovnej krajiny.

Klus apeloval na občanov, že to, akým spôsobom sa bude cez letné mesiace a po nich žiť, majú občania vo svojich rukách. „Pokiaľ bude 70 percent populácie zaočkovaná, tak sa bude tvoriť kolektívna imunita,“ tvrdí. Dodáva, že dobrý príkladom očkovania je Izrael, Spojené kráľovstvo či niektoré štáty USA, kde sa rýchle zaočkovanie prejavilo na poklese prírastkov nákazy koronavírusom.

Rakúsko obmedzuje cestovanie z Veľkej Británie v súvislosti s obavami z variantu koronavírusu, ktorý sa tam šíri. Opatrenie vstupuje do platnosti okamžite, informovalo rakúske ministerstvo zdravotníctva.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu