pondelok, 2 augusta, 2021
23.6 C
Bratislava
ÚvodArénaFrancúzsko zvažuje sprísnenie obmedzení pre návštevníkov z Británie

Francúzsko zvažuje sprísnenie obmedzení pre návštevníkov z Británie

Francúzsko možno prijme na leto prísnejšie obmedzenia pre návštevníkov z Veľkej Británie. Tými chce zabrániť šíreniu variantu koronavírusu, ktorý po prvý raz identifikovali v Indii a vyvoláva obavy aj v Spojenom kráľovstve. Možné sprísnenie opatrení pre britských turistov v nedeľu naznačil francúzsky minister zahraničia Jean-Yves Le Drian.

Minister uviedol, že Spojené kráľovstvo by mohli zaradiť do samostatnej zdravotnej kategórie. Tá by spadala medzi najprísnejšie opatrenia pre návštevníkov z Indie a 15 ďalších krajín a uvoľnenejšie požiadavky pripravené pre návštevníkov z Európskej únie a ďalších vybraných štátov.

Le Drian uviedol, že vláda bude sledovať vývoj situácie, než dospeje k rozhodnutiu. „Dúfame, že variant bude možné v krajine, ktorá počas pandémie zažila skutočné zlyhania, mať pod kontrolou,“ vyjadril sa a doplnil, že sú preň aj v kontakte s britskými úradmi.

Pre šírenie indického variantu koronavírusu už zaviedlo obmedzenia pre cestujúcich z Veľkej Británie aj Nemecko. Od nedele môžu zo Spojeného kráľovstva do Nemecka cestovať len jeho občania a obyvatelia, ktorí musia stráviť 14 dní v karanténe.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,710 +6 Dnes Úmrtí 12,540 Uzdravení 379,564 Infikovaných 606 Last updated: 2. augusta 2021 - 14:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -