utorok, 28 septembra, 2021
15.9 C
Bratislava
ÚvodArénaZa letné terasy v Piešťanoch nebudú podnikatelia platiť mestu daň

Za letné terasy v Piešťanoch nebudú podnikatelia platiť mestu daň

Prevádzkovatelia reštaurácií, kaviarní, pohostinstiev a ďalších podobných podnikov v Piešťanoch nebudú v tomto roku za exteriérové terasy platiť daň za užívanie verejného priestranstva. Mestské zastupiteľstvo v Piešťanoch schválilo pre tieto prevádzky oslobodenie od tejto dane. Rozpočet mesta tak príde o približne 34-tisíc eur. Podľa poslankyne Ivety Babičovej to pre mesto nie je príliš veľký výpadok, podnikateľom však oslobodenie od dane môže pomôcť.

Samospráva chce podnikateľom v pohostinských službách aspoň čiastočne pomôcť zmierniť výpadky v tržbách, ktoré utrpeli po povinnom zatvorení svojich prevádzok. Daň za pozemok pod exteriérovými terasami je v Piešťanoch v letnom období stanovená na 22 centov za meter štvorcový a deň v centre mesta a 12 centov mimo centra. Od 1. októbra sa tieto sadzby znižujú o polovicu. Podnikatelia tak môžu v nadchádzajúcich troch mesiacoch ušetriť podľa veľkosti svojej terasy až niekoľko stoviek eur.

Piešťany odpustili daň za užívanie verejného priestranstva pre podnikateľov v gastrosektore na niekoľko mesiacov aj minulý rok.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 408,609 Úmrtí 12,596 Uzdravení 386,148 Infikovaných 9,865 Last updated: 28. septembra 2021 - 05:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -