sobota, 31 júla, 2021
24 C
Bratislava
ÚvodArénaHeger: Diskusia k novele o rozpočte patrí za zatvorené dvere

Heger: Diskusia k novele o rozpočte patrí za zatvorené dvere

Novela zákona o štátnom rozpočte je nevyhnutná a diskusia k nej patrí za zatvorené dvere koalície. Uviedol to v reakcii na spor ministra financií Igora Matoviča (OľaNO) s koaličnou stranou Sloboda a Solidarita predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO). Zároveň zdôraznil, že opatrenia navrhované v novele boli dohodnuté na koaličných radách.

„Som rád, že aj Medzinárodný menový fond nás pochválil za viacero opatrení, ktoré sme v boji proti korone zaviedli,” povedal premiér. Doplnil, že navrhované zmeny je potrebné v najbližších dňoch schváliť v parlamente. „Ja verím tomu, ža aj tá diskusia medzi jednotlivými aktérmi bude konštruktívna a že nebude nijako zdržovať tento proces,” dodal Heger.

Aktuálny návrh na zvýšenie výdavkov v štátnom rozpočte zahŕňa podľa strany SaS rôzne nepandemické položky, ktoré tam nemajú čo robiť. Preto je podľa liberálov na túto tému potrebná diskusia. Minister financií Matovič v tejto súvislosti skonštatoval, že SaS si berie občanov a firmy ako rukojemníkov. Stranu tiež obvinil z nutkania rozbiť koalíciu.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,647 +66 Dnes Úmrtí 12,540 +4 Dnes Uzdravení 379,535 Infikovaných 572 Last updated: 31. júla 2021 - 11:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -