sobota, 24 júla, 2021
15.5 C
Bratislava
Úvod Aréna Beňová: Slovensko nevyužilo Fond solidarity. Čo sa ešte musí stať, aby...

Beňová: Slovensko nevyužilo Fond solidarity. Čo sa ešte musí stať, aby sa Heger či Remišová konečne spamätali?

Neuveriteľné. Slovensko sa zadlžuje do extrémnych čísel, ale vláda nevyužila Fond solidarity Európskej únie. Upozornila na to na sociálnej sieti europoslankyňa Monika Beňová.

“EÚ má pre svoje členské štáty zriadený Fond solidarity, ktorý býval využívaný najmä na pomoc krajinám postihnutým živelnými pohromami. V marci 2020 sme jeho účinnosť rozšírili a cieľom Fondu solidarity Európskej únie je umožniť Únii reagovať rýchlym, účinným a pružným spôsobom na núdzové situácie a prejaviť solidaritu s obyvateľstvom oblastí postihnutých veľkými alebo regionálnymi živelnými pohromami alebo čeliacich závažnému ohrozeniu verejného zdravia. Svoje žiadosti o finančný príspevok zaslali viaceré štáty, okrem teda nášho Slovenska,” vysvetľuje Beňová.

Slovensko malo lockdown aj počas tzv. prvej vlny covid-19. “Nedokážem logicky rozumieť tomu, prečo sme o finančný príspevok nepožiadali. Toto je vskutku tak nekompetentná vláda, že už ani neviem, čo by sa ešte muselo stať, aby sa konečne spamätali a začali odborne viesť svoje rezorty. Apelujem na predsedu vlády p. Hegera a podpredsedníčku vlády a ministerku p. Remišovú, aby sa oveľa aktívnejšie zaoberali možnosťami, ktoré našim občanom môžu v týchto ťažkých mesiacoch aspoň čiastočne pomôcť. Prepásli už viaceré možnosti, ktoré mohli pomôcť v ťažkých časoch!” – vyhlásila Beňová.

Foto: facebook M. Beňovej
728*90

1 komentár

  1. …a čože by sme chceli od …podvodníka, plagiátora, héérečky, semenáča, kaderníka…a iných “odborníkov”???…u nás funguje “skrátené legislatívne”…niečo niekde “na dlhé vybavovanie” sa tu “nenosí”…to už by nemuseli byť pri “koryte”…radšej sa zadĺžime…

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 392,259 +40 Dnes Úmrtí 12,534 Uzdravení 379,318 Infikovaných 407 Last updated: 24. júla 2021 - 05:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -