India eviduje denný rekord v počte úmrtí

0
India, očkovanie (Foto: SITA/AP Photo/Ashwini Bhatia)

India zaznamenala ďalší negatívny rekord týkajúci sa úmrtí na ochorenie COVID-19. Napriek klesajúcemu trendu v počte denných prírastkov indické ministerstvo zdravotníctva v stredu informovalo o 4529 úmrtiach. Celkový počet obetí koronavírusu v Indii tak stúpol na 283 248.

Druhá najľudnatejšia krajina v stredu potvrdila 267 334 nových infekcií, pričom počet prípadov už tretí deň po sebe nepresiahol hranicu 300-tisíc. Indické nemocnice sú však naďalej zaplavené pacientmi s ochorením COVID-19. Úmrtnosť na koronavírus v priebehu ostatného mesiaca stúpla až šesťnásobne.

India sa v ostatnom období ocitla uprostred bezprecedentnej pandemickej krízy. Experti pripisovali nárast počtu infekcií novým, nákazlivejším variantom koronavírusu a masovým zhromaždeniam, ako sú politické zhromaždenia a náboženské podujatia, ktoré napriek pandémii mohli pokračovať.

Koncom apríla tam dokonca zaznamenali rekordný, viac ako 400-tisícový denný prírastok. Napriek tomu, že India sa v ostatných mesiacoch stala najväčším producentom vakcín na svete, sama má problémy s nedostatkom dávok. Tempo očkovania sa za ostatný mesiac spomalilo o 40 %.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu