Taraba: Čaputová referendum priam nenávidí

1
prezidentka SR Zuzana Čaputová (Foto: TASR)

“Ona si naozaj myslí, že občan SR má len možnosť voliť, ale nie odvolávať,” skonštatoval o prezidentke Čaputovej poslanec NR SR Tomáš Taraba (ŽIVOT – Národná strana).

“Prezidentka Čaputová doručila svoje odôvodnenie proti referendu na ústavný súd. Lepšie povedané doručil to advokát Lipšicovej právnej kancelárie, ktorý zároveň robí poradcu Čaputovej. Jednoducho úplne v pohode,” zamyslel sa Taraba na sociálnej sieti.

Ale – čo vyplynulo poslancovi ďalej? “Z daného podania je zrejmé, že nie je pravda, že Čaputová nemá jasno v otázke referenda o predčasných voľbách. Ona referendum podľa daného priam nenávidí. Podľa podania ho považuje za nedemokratické a ona si naozaj myslí, že občan SR má len možnosť voliť, ale nie odvolávať a po voľbách sa explicitne tohto práva vzdáva. Je dobré vedieť akú máme prezidentku. Pri referende ukázala, že nie je ani nestranná, že robí čo chce koalícia a Remišová a ukázala, že nie je ani na strane absolútnej moci občana ako nositeľa všetkej moci. Toto nevyretušuje ani tými fotografiami robenými na dlážke prezidentského paláca,” konštatuje Taraba.

Poslanec zároveň avizoval účasť na protestnom zhromaždení 29. mája pred Prezidentským palácom.

- Reklama -

1 komentár

  1. Čaputiová nenávidi aby rozhodovali ľudia v referende lebo vie ako sa ona dostala do prezidentského paláca.!

Comments are closed.