streda, 16 júna, 2021
19.7 C
Bratislava
Úvod Aréna Mikulec: Koalícia normálne funguje, pri novele Trestného poriadku speje k dohode

Mikulec: Koalícia normálne funguje, pri novele Trestného poriadku speje k dohode

Koalícia normálne funguje, pri novele Trestného poriadku upravujúcej podmienky kolúznej väzby speje k dohode. Médiám to dnes povedal minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO).

„Mali sme tu istú koaličnú krízu, ktorá však bola zažehnaná. Sme v štádiu, keď sme si povedali, že ideme ako koalícia ďalej a verím tomu, že aj téma novely Trestného poriadku bude témou, pri ktorej nájdeme konštruktívne riešenia. Je to len o tom, akým spôsobom dokážeme nájsť konsenzus,” uviedol Mikulec.

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) kritizuje, že taký inštitút, akým je kolúzna väzba, je prerokúvaný ako poslanecký návrh. O kolúznej väzbe hovorí ako o kľúčovom inštitúte v rámci trestného konania. V rozprave v parlamente minulý týždeň podotkla, že na príprave zmeny legislatívy sa vôbec nezúčastnili orgány činné v trestnom konaní. Právnu úpravu do parlamentu predložila poslankyňa za hnutie Sme rodina Petra Hajšelová. Kolúzna väzba by mohla vďaka zmene legislatívy trvať najviac päť mesiacov. Kolíková návrhu vyčíta aj to, že neobsahuje žiadne prechodné ustanovenia.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,087 +49 Dnes Úmrtí 12,446 +5 Dnes Uzdravení 377,425 Infikovaných 1,216 Last updated: 15. júna 2021 - 23:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -