nedeľa, 20 júna, 2021
32.7 C
Bratislava
Úvod Aréna K pobrežiu Indie mieri silný cyklón, hlásia prvé obete

K pobrežiu Indie mieri silný cyklón, hlásia prvé obete

V Arabskom mori spozorovali silný cyklón, ktorý mieri k severozápadnému pobrežiu Indie. Sprievodný vietor dosahuje rýchlosť 140 kilometrov za hodinu. Úrady v nedeľu potvrdili, že do oblasti už dorazili silné dažde a spôsobili záplavy, ktoré si vyžiadali život štyroch ľudí.

Cyklón Tauktae je prvou silnou búrkou tohtoročnej sezóny. Meteorológovia očakávajú, že v utorok dorazí na pevninu, konkrétne do štátu Gudžarát.

Búrka zrejme naruší aj boj s koronavírusom. Predpokladajú, že obmedzenia môžu spomaliť pomoc poškodeným oblastiam. Cyklón takisto môže poškodiť dôležité cesty.

Úrady štátu Karnátaka potvrdili, že pri pobreží Arabského mora už zahynuli štyria ľudia a 73 je zranených. Vláda nasadila pozdĺž očakávanej trasy cyklónu približne 2500 záchranárov vybavených bezdrôtovými rádiami, satelitnými telefónmi a potrebným náradím.

Búrka sa pohybuje rýchlosťou 11 kilometrov za hodinu a v súčasnosti je 660 kilometrov od mesta Veraval. Indický premiér Naréndra Módí v sobotu spolu s ďalšími úradníkmi skontroloval pripravenosť štátov na vysporiadanie sa s následkami cyklónu.

Cyklóny nie sú v tomto regióne ničím novým. V dôsledku klimatickej zmeny síce nie sú častejšie, ale zato čoraz silnejšie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,325 +28 Dnes Úmrtí 12,492 +6 Dnes Uzdravení 377,950 Infikovaných 883 Last updated: 20. júna 2021 - 18:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -