štvrtok, 17 júna, 2021
29.3 C
Bratislava
Úvod Aréna Berlusconi je už doma. Po komplikáciách s koronavírusom ho prepustili z nemocnice

Berlusconi je už doma. Po komplikáciách s koronavírusom ho prepustili z nemocnice

Bývalého talianskeho premiéra Silvia Berlusconiho včera prepustili z nemocnice San Raffaele v Miláne. Politik tam podstúpil liečbu v dôsledku komplikácií spojených s infekciou koronavírusom. Osemdesiatštyriročný Berlusconi prekonal ochorenie COVID-19 vlani v septembri a v ostatných týždňoch musel niekoľkokrát navštíviť nemocnicu.

Zatiaľ naposledy ho prijali v pondelok. V apríli strávil v nemocnici 24 dní, kde bol pod dohľadom lekárov.

Člen jeho strany Forza Italia Antonio Tajani na Facebooku uviedol, že politika hospitalizovali “na odporúčanie lekárov, a to z dôvodu testovania a liečby v súvislosti s dopadom koronavírusu”.

Tajani dodal, že Berlusconi bude teraz oddychovať vo svojom dome v Arcole neďaleko Milána a naďalej bude dodržiavať predpísanú liečbu a rehabilitáciu.

Mediálny magnát, ktorý má kardiostimulátor, strávil pre COVID-19 na lôžku desať dní a diagnostikovali mu aj infekciu pľúc v počiatočnom štádiu. Novinárom vtedy po prepustení povedal, že koronavírus je “zákerný”, pričom podľa jeho slov musel čeliť “najväčšej výzve v živote”.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,210 +61 Dnes Úmrtí 12,464 +8 Dnes Uzdravení 377,673 Infikovaných 1,073 Last updated: 17. júna 2021 - 15:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -