nedeľa, 20 júna, 2021
22 C
Bratislava
Úvod Aréna Rusko: Lavrov tvrdí, že treba urgentne medzinárodné stretnutie pre konflikt na Blízkom...

Rusko: Lavrov tvrdí, že treba urgentne medzinárodné stretnutie pre konflikt na Blízkom východe

Rusko vyzvalo na urýchlené medzinárodné stretnutie v snahe utíšiť mohutný izraelsko-palestínsky konflikt. Šéf ruskej diplomacie Sergej Lavrov uviedol, že je nevyhnutné zvolať urgentné zasadnutie takzvaného kvarteta sprostredkovateľov zahŕňajúceho USA, Európsku úniu, Rusko a Organizáciu Spojených národov (OSN).

Lavrov to vyhlásil po stredajších rokovaniach s generálnym tajomníkom OSN Antóniom Guterresom a zdôraznil, že rýchle zasadnutie spomenutého kvarteta je „najnaliehavejšou úlohou súčasnosti“. Vyslovil nádej, že Guterres by mohol pomôcť zvolať takéto stretnutie.

Izraelské nálety v stredu zasiahli bytové domy a niekoľko bezpečnostných zariadení hnutia Hamas, zatiaľ čo militanti vystrelili na protivníka rakety. Pri najhoršej vlne násilia v regióne od roku 2014 dosiaľ prišli o život desiatky ľudí vrátane detí.

„Sme pevne odhodlaní podporovať všetky formy dialógu medzi stranami a ďalšími kľúčovými aktérmi, ktorí by mohli prispieť k deeskalácii napätia i oživenia dlhodobo spiaceho mierového procesu,“ skonštatoval Guterres.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,297 Úmrtí 12,486 Uzdravení 377,854 Infikovaných 957 Last updated: 20. júna 2021 - 09:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -