štvrtok, 17 júna, 2021
29.9 C
Bratislava
Úvod Aréna Šeligu má na poste podpredsedu parlamentu nahradiť Lehotský

Šeligu má na poste podpredsedu parlamentu nahradiť Lehotský

Juraja Šeligu (Za ľudí) má na poste podpredsedu Národnej rady SR (NR SR) nahradiť jeho stranícky kolega Tomáš Lehotský. Na stoličku šéfa výboru pre sociálne veci má namiesto Jany Žitňanskej zasadnúť Vladimír Ledecký (obaja Za ľudí). Vyplýva to z návrhu na voľbu podpredsedu NR SR a návrhu na voľbu predsedu výboru, ktoré sú zverejnené na webe zákonodarného zboru. Šeliga spolu so Žitňanskou a bratislavským županom Jurajom Drobom (SaS) porušili zákaz vychádzania, keď do noci sedeli v bare.

Šeliga v stredu 5. mája oznámil, že sa vzdáva svojej funkcie podpredsedu parlamentu. Ospravedlnil sa všetkým občanom za zlý príklad, ktorý im ako podpredseda NR SR spolu s kolegami dal. Svojej funkcie sa zároveň vzdala aj Žitňanská, ktorá odstúpila z postu predsedníčky Výboru NR SR pre sociálne veci. Vzniknutá situácia mrzí aj bratislavského župana Juraja Drobu, ktorý priznáva, že spravil chybu. Zároveň si však nemyslí, že ide o zlyhanie, za ktoré treba odstupovať z funkcie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,210 +61 Dnes Úmrtí 12,464 +8 Dnes Uzdravení 377,673 Infikovaných 1,073 Last updated: 17. júna 2021 - 18:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -