štvrtok, 17 júna, 2021
29.3 C
Bratislava
Úvod Aréna Pokračuje parlament: poslanci budú riešiť novelu Trestného zákona aj mimoriadny príspevok...

Pokračuje parlament: poslanci budú riešiť novelu Trestného zákona aj mimoriadny príspevok na dieťa 300 eur

Poslancom Národnej rady SR (NR SR) ostáva na 28. schôdzi prerokovať už len približne desiatku bodov. Medzi nimi aj návrh novely zákona o prídavku na dieťa z dielne nezaradených poslancov okolo Petra Pellegriniho. Navrhujú, aby štát rodičom s nezaopatrenými deťmi vyplatil mimoriadny prídavok na dieťa v sume 300 eur na každé dieťa. V dôvodovej správe uviedli, že jednorazový pandemický príspevok predstavuje veľmi efektívny krok, ktorým štát dokáže ochrániť najohrozenejšie skupiny obyvateľstva a aspoň čiastočne im kompenzovať výpadky príjmov. Šiesty rokovací deň je od 9:00.

Plénum má prerokovať aj ďalší návrh nezaradených poslancov a členov strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD). V novele zákona o peňažných príspevkoch na kompenzáciu ťažkého zdravotného postihnutia navrhujú, aby sa príspevok na osobnú asistenciu a príspevok na opatrovanie naviazal na minimálnu mzdu. Základná suma opatrovateľského príspevku by mala podľa návrhu dosahovať úroveň čistej minimálnej mzdy. Hodinová sadzba za osobnú asistenciu má predstavovať 1,4-násobok hrubej hodinovej minimálnej mzdy. V súčasnosti o výške týchto príspevkov rozhoduje vláda, ktorá ich môže zvýšiť nariadením.

V druhom čítaní sa majú poslanci venovať novele Trestného zákona. Má sa doň doplniť nová skutková podstata trestného činu nebezpečného obťažovania, ktorá pokrýva najnebezpečnejšie prípady kybernetickej šikany. Predkladatelia z koalície v dôvodovej správe uvádzajú, že osobitne v časoch pandémie koronavírusu sa stal obzvlášť vypuklým problém šikany v kybernetickom priestore, takzvanej kyberšikany alebo kybernetickej šikany. Dôvodom bol presun pracovných aj súkromných aktivít obyvateľov SR do digitálneho priestoru.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,210 +61 Dnes Úmrtí 12,464 +8 Dnes Uzdravení 377,673 Infikovaných 1,073 Last updated: 17. júna 2021 - 14:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -