piatok, 24 septembra, 2021
19 C
Bratislava
ÚvodArénaŠtátny tajomník rezortu zdravotníctva končí s prevádzkou MOMiek

Štátny tajomník rezortu zdravotníctva končí s prevádzkou MOMiek

Štátny tajomník Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Kamil Száz končí s prevádzkou mobilných odberových miest (MOM). O jeho stanovisku informovala hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová. Štátny tajomník považuje za dôležité predísť akýmkoľvek podozreniam z konfliktu záujmov. Poukázal na to, že verejnosť nezavádzal a otvorene priznal, že jedna z jeho odborných lekárskych aktivít je aj zastrešenie testovania antigénovými testami v rámci takzvaných MOMiek. To je však už podľa jeho slov minulosť.

„Rozumiem, že pri vnímaní konfliktu záujmov nejde len o to, ako veci sú, ale aj o to, ako sa javia. Ak sa verejnosti môže javiť, že by som mohol mať dosah na nastavenie stratégie testovania, je dôležité, aby som tieto obavy rozptýlil. Preto som sa rozhodol, že si vysporiadam svoj vzťah k MOM ešte skôr, ako je zákonná lehota 30 dní. S MOM končím,“ dodal Száz.

728*90

1 komentár

  1. Ako to že ju vôbec začal? Už sa napakoval dosť? Teraz prenecháva kšef inému? Prečo túto činnosť od počiatku nezastával štát? Korupcia naj … zrna!!! A toto je tá hlásaná očista? Modré trubky mysleniu zdar!!!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 406,760 +829 Dnes Úmrtí 12,594 +2 Dnes Uzdravení 385,167 Infikovaných 8,999 Last updated: 24. septembra 2021 - 16:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -