Štátny tajomník rezortu zdravotníctva končí s prevádzkou MOMiek

1
štátny tajomník Ministerstva zdravotníctva SR Kamil Száz (Foto: facebook K. Száza)

Štátny tajomník Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Kamil Száz končí s prevádzkou mobilných odberových miest (MOM). O jeho stanovisku informovala hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová. Štátny tajomník považuje za dôležité predísť akýmkoľvek podozreniam z konfliktu záujmov. Poukázal na to, že verejnosť nezavádzal a otvorene priznal, že jedna z jeho odborných lekárskych aktivít je aj zastrešenie testovania antigénovými testami v rámci takzvaných MOMiek. To je však už podľa jeho slov minulosť.

„Rozumiem, že pri vnímaní konfliktu záujmov nejde len o to, ako veci sú, ale aj o to, ako sa javia. Ak sa verejnosti môže javiť, že by som mohol mať dosah na nastavenie stratégie testovania, je dôležité, aby som tieto obavy rozptýlil. Preto som sa rozhodol, že si vysporiadam svoj vzťah k MOM ešte skôr, ako je zákonná lehota 30 dní. S MOM končím,“ dodal Száz.

1 komentár

  1. Ako to že ju vôbec začal? Už sa napakoval dosť? Teraz prenecháva kšef inému? Prečo túto činnosť od počiatku nezastával štát? Korupcia naj … zrna!!! A toto je tá hlásaná očista? Modré trubky mysleniu zdar!!!

Comments are closed.