MATOVIČ: Mrzia ma útoky a klamstvá SaS. Chcú vopred naštvať čo najviac ľudí

1
podpredseda vlády a minister financií Igor Matovič (OĽaNO) (Foto: TASR)

Ako uviedol Igor Matovič vo svojom profile na sociálnej sieti, odmieta akceptovať fakt, že najviac ohrozenými chudobou sú slovenské rodiny s deťmi.

Minister financií Igor Matovič (OĽaNO) odmieta „pritakávať“ systému, ktorý slovenské matky „trestá“ nižšou mzdou a dôchodkom za to, že vychovávali deti. Ako uviedol vo svojom profile na sociálnej sieti, odmieta akceptovať aj fakt, že najviac ohrozenými chudobou sú slovenské rodiny s deťmi. Napísal to v súvislosti s predstavenou daňovo-odvodovou reformou, v ktorej oznámil zavedenie príspevku 200 eur na dieťa mesačne až do jeho dospelosti.

„Dzurindov, Radičovej, Ficov či Pellegriniho sociálny štát‘ poskytoval pracujúcim rodičom cca 40 eur mesačne na dieťa. Môj cieľ je dosiahnuť pri pracujúcom rodičovi 200 eur mesačne na každé dieťa v rodine, teda 5-krát viac, aj keď sa to mnohým zdá úplné sci-fi,“ pokračoval s tým, že ho mrzí „frontálny útok“ médií voči plánu pomôcť rodinám. „Mrzia ma útoky ľudí, pre ktorých je hodnota rodiny nula. Mrzia ma útoky a klamstvá SaS o 25 % DPH s cieľom vopred naštvať čo najviac ľudí,“ doplnil.

Ako minister financií dodal, pri nepracujúcich rodičoch plánuje zaviesť príspevok 100 eur. Podmienkou bude podľa Matoviča aj „vzorová dochádzka do školy či škôlky, ak bude nariadená“.

1 komentár

  1. Čo spoločné má tento mesiáš s agendou ministra práce a sociálnych vecí.
    Ešte stále si neuvedomuje ,že nemá pchať paprče tam,kde nemá čo hľadať?
    Má obsadené dva fleky,ešte chce stíhať aj tretí?To sa mi ani veriť nechce,
    aké heroické schopnosti má tento všetkého vyštudovaný.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu