streda, 8 decembra, 2021
1.1 C
Bratislava
ÚvodArénaPUTIN: Pokusy o prepisovanie histórie a ospravedlňovanie zločincov, nebudeme tolerovať

PUTIN: Pokusy o prepisovanie histórie a ospravedlňovanie zločincov, nebudeme tolerovať

Výročie porážky nacistického Nemecka, ktoré v Rusku oslavujú ako Deň víťazstva, je najvýznamnejším občianskym sviatkom v krajine.

Ruský prezident Vladimir Putin v prejave na oslavách konca druhej svetovej vojny v Európe varoval, že nacistické presvedčenie zostáva silné. Na vojenskej prehliadke na Červenom námestí v Moskve Putin v nedeľu odsúdil „pokusy o prepisovanie histórie, ospravedlňovanie zradcov a zločincov, na ktorých rukách je krv státisícov mierumilovných ľudí”.

„Bohužiaľ veľkú časť ideológie nacistov, ktorí boli posadnutí klamlivou teóriou o svojej výnimočnosti, sa opäť pokúšajú uplatňovať,” povedal ruský prezident bez bližšieho vysvetlenia.

Na vojenskej prehliadke na Červenom námestí, ktorej formát sa z roka na rok len málo líši, sa zúčastnilo viac ako 190 vojenských vozidiel. Výročie porážky nacistického Nemecka, ktoré v Rusku oslavujú ako Deň víťazstva, je najvýznamnejším občianskym sviatkom v krajine a pripomína činy Červenej armády a veľké utrpenie civilistov. Odhaduje sa, že počas druhej svetovej vojny zomrelo približne 27 miliónov sovietskych vojakov a civilistov.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 748,969 +9,425 Dnes Úmrtí 15,095 +91 Dnes Uzdravení 616,734 Infikovaných 117,140 Last updated: 8. decembra 2021 - 19:25 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img