štvrtok, 17 júna, 2021
29.9 C
Bratislava
Úvod Aréna PUTIN: Pokusy o prepisovanie histórie a ospravedlňovanie zločincov, nebudeme tolerovať

PUTIN: Pokusy o prepisovanie histórie a ospravedlňovanie zločincov, nebudeme tolerovať

Výročie porážky nacistického Nemecka, ktoré v Rusku oslavujú ako Deň víťazstva, je najvýznamnejším občianskym sviatkom v krajine.

Ruský prezident Vladimir Putin v prejave na oslavách konca druhej svetovej vojny v Európe varoval, že nacistické presvedčenie zostáva silné. Na vojenskej prehliadke na Červenom námestí v Moskve Putin v nedeľu odsúdil „pokusy o prepisovanie histórie, ospravedlňovanie zradcov a zločincov, na ktorých rukách je krv státisícov mierumilovných ľudí”.

„Bohužiaľ veľkú časť ideológie nacistov, ktorí boli posadnutí klamlivou teóriou o svojej výnimočnosti, sa opäť pokúšajú uplatňovať,” povedal ruský prezident bez bližšieho vysvetlenia.

Na vojenskej prehliadke na Červenom námestí, ktorej formát sa z roka na rok len málo líši, sa zúčastnilo viac ako 190 vojenských vozidiel. Výročie porážky nacistického Nemecka, ktoré v Rusku oslavujú ako Deň víťazstva, je najvýznamnejším občianskym sviatkom v krajine a pripomína činy Červenej armády a veľké utrpenie civilistov. Odhaduje sa, že počas druhej svetovej vojny zomrelo približne 27 miliónov sovietskych vojakov a civilistov.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,210 +61 Dnes Úmrtí 12,464 +8 Dnes Uzdravení 377,673 Infikovaných 1,073 Last updated: 17. júna 2021 - 18:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -