sobota, 19 júna, 2021
31.1 C
Bratislava
Úvod Aréna AKTUALITA: Znížila sa veková hranica pre vakcíny od Pfizeru a Moderny

AKTUALITA: Znížila sa veková hranica pre vakcíny od Pfizeru a Moderny

Záujemcov mladších ako 45 rokov budú očkovať vakcínou od spoločnosti AstraZeneca.

Ministerstvo zdravotníctva SR znížilo vekovú hranicu pre očkovanie vakcínami od spoločností Pfizer/BioNTech a Moderna na 45 rokov. Ako informovala hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová, záujemcovia o očkovanie vo veku 45 a viac rokov, ktorí sú zaregistrovaní prostredníctvom portálu www.korona.gov.sk, a ktorým ešte nebol pridelený termín očkovania, budú vo virtuálnej Čakárni presunutí do zoznamov čakateľov na vakcíny od spoločností Pfizer/BioNTech a Moderna. Naďalej však platí, že termíny očkovania budú po otvorení kapacít prideľované striktne podľa veku a diagnóz.

V prvom kole sa prideľujú termíny seniorom starším ako 70 rokov veku, následne pacientom s vážnymi chronickými ochoreniami. V treťom kroku sa termíny prideľujú osobám starším ako 60 rokov a pacientom so stredne závažnými chronickými ochoreniami. Podmienkou je, aby sa údaje záujemcu o očkovanie nachádzali v zoznamoch chronicky chorých pacientov, ktoré vypracovali zdravotné poisťovne.

Po pridelení termínov pre seniorov a chronicky chorých pacientov voľné očkovacie „sloty” vo vakcinačných centrách obsadia záujemcami, ktorí sú mladší ako 60 rokov zostupne.

Záujemcov mladších ako 45 rokov budú očkovať vakcínou od spoločnosti AstraZeneca.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,297 +49 Dnes Úmrtí 12,486 +8 Dnes Uzdravení 377,862 Infikovaných 949 Last updated: 19. júna 2021 - 21:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -