Šipoš: OĽaNO nebude hlasovať s opozíciou za odvolanie Kolíkovej, ale nepresvedčila ich

1
predseda poslaneckého klubu a poslanec NRSR za OĽaNO Michal Šipoš (Foto: TASR)

Poslanci za hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) nebudú hlasovať s opozíciou za odvolanie ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (Za ľudí), ale nepresvedčila ich. Uviedol to šéf poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš. Mimoriadna schôdza Národnej rady SR (NR SR), na ktorej má byť Kolíková odvolávaná z funkcie, sa uskutoční v pondelok 10. mája so začiatkom o 10:00. Schôdzu iniciovala opozičná strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD).

Kolíková sa vo štvrtok 6. mája zúčastnila na poslaneckom klube hnutia OĽaNO. Podľa Šipoša sa jej pýtali na medializované informácie o jej firmách a firmách jej rodinných príslušníkov. „Keďže sme protikorupčné hnutie a sľúbili sme, že budeme strážiť spravodlivosť a obnovíme dôveru v právny štát, nemôžeme sa tváriť, že pri ministroch našej koalície sa na to budeme pozerať inak, ako keď sme boli v opozícii,” doplnil. „Ministerka klub nepresvedčila a po trojhodinovej rozprave všetci zúčastnení skonštatovali, že im jej vysvetlenia nepostačujú,” podotkol. Šipoš verí, že ministerka vysvetli všetky veci jasne a dôveryhodne, aby nikto nemal pocit, že na Slovensku je niekto rovný a rovnejší. Dodal, že sa zhodli so stranou Za ľudí, že vypracujú dokument s nezodpovedanými otázkami.

Kolíková má problém u poslancov OĽaNO aj v súvislosti s budovou. Podľa Šípoša pri obstarávaní budovy, kde dnes sídli ministerstvo spravodlivosti, je príliš veľa otáznikov,  ktoré však nekonkretizoval. “Je tam príliš veľa otáznikov, nejasností a dátumov, ktoré nesedia,” dodal. Boli by radi, keby ministerka zodpovedala ich otázky čo najskôr. Nechcú hrať žiadne zákulisné hry. Chceli by, aby bolo všetko vyriešené do konca budúceho týždňa.

Šípoš povedal, že o podozreniach, ktoré voči ministerke má klub, premiér Eduard Heger ešte nevie.”Po príchode premiéra zo zahraničia ho budeme o všetkom informovať a očakávame, že bude konať,” dodal Šípoš.

Opoziční poslanci v návrhu na vyslovenie nedôvery uvádzajú, že od nástupu na post ministerky spravodlivosti Kolíková preukazuje veľkú mieru neodbornosti. „Prakticky všetky návrhy, ktoré predložila, boli podrobené rozsiahlej odbornej kritike a často museli byť dopracované na pôde NR SR,” uviedli. Podľa opozície ministerka zlyhala aj pri tragických udalostiach týkajúcich sa osôb držaných za zvláštnych okolností vo väzbe. „Mária Kolíková je bez akýchkoľvek pochybností spoluvlastníčkou firmy MK Real, s.r.o. Ďalšími spoluvlastníkmi tejto firmy sú brat a matka ministerky a konateľkou je nevlastná sestra ministerky. Konateľka bola v januári 2020 právoplatne odsúdená za spreneveru takmer 16-tisíc eur, ktoré patrili majiteľom bytov v bytových domoch v Moste pri Bratislave, ktoré spravovala rodinná firma Kolíkovcov MK Real, s.r.o.,” doplnili poslanci v návrhu.

- Reklama -

1 komentár

  1. Ší_poš ty si ale riadny hlupák, tebe sa iba ťažko niekto vyrovná. Tak aby bolo jasno, preložme to do zrozumiteľnej reči pre každého. Obzvlášť pre modré trubky!!! Príklad. Kradol, ale čo tam po tom je to náš človek. Nebudeme trestať vlastných, že? Tak takto to v skutočnosti je. Vyhováranie sa na hlasovanie s opozíciou? Je to detinské a hlúpe. Pokus o nevydarené alibi pri hlasovaní!!! Sami zo seba robíte takýmito vyhláseniami hlupákov a ani sa pri tom nezačervenáte. Ha, ha, ha … Proste koaliční poslanci či ministri môžu všetko, veď koalícia nebude predsa hlasovať z opozíciou. IDIOTI s koho idete robiť hlupákov? Toto platí hlavne pre vás modré trubky a to obzvlášť!!! Mysleniu zdar!!!

Comments are closed.