nedeľa, 20 júna, 2021
22 C
Bratislava
Úvod Aréna Súd schválil dohodu o vine a treste pre bývalého policajného funkcionára Paksiho

Súd schválil dohodu o vine a treste pre bývalého policajného funkcionára Paksiho

Samosudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) schválil dohodu o vine a treste medzi prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry a bývalým policajným funkcionárom Norbertom Paksim, ktorý čelil obvineniu zo zločinu prijímania úplatku a inej trestnej činnosti. Súd uznal obvineného za vinného z činnosti pre zločineckú skupinu, zneužívanie právomoci verejného činiteľa a obzvlášť závažného pokračovacieho zločinu prijímania úplatku. Odsúdil ho na trest odňatia slobody vo výmere päť rokov v ústave na výkon trestu s minimálnym stupňom stráženia s ochranným dohľadom na dva roky. Súčasťou rozsudku je aj prepadnutie Paksiho majetku v prospech štátu. Rozsudok je právoplatný a nie je možné sa proti nemu odvolať.

Podľa prokurátora bola výška úplatkov prijatých obvineným ustálená na hodnote 380-tisíc eur. „Čakali sme takýto rozsudok, lebo sme prijali dohodu o vine a treste. Vzhľadom k tomu, že prokurátor nesúhlasil s podmienečným odložením trestného stíhania, my sme nemali inú možnosť. V rámci tejto trestnej sadzby si myslím, že to bolo priaznivejšie pre klienta,” uviedol obhajca Ivan Kochanský.

Norberta Paksiho zadržala Národná kriminálna agentúra (NAKA) v októbri 2020 spoločne s vtedajším špeciálnym prokurátorom Dušanom Kováčikom. Jeho advokát následne informoval, že sa k trestnej činnosti priznal a chce spolupracovať s políciou. Obvinený pôsobil ako zástupca riaditeľa Úradu zvláštnych policajných činností.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,297 Úmrtí 12,486 Uzdravení 377,854 Infikovaných 957 Last updated: 20. júna 2021 - 09:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -