štvrtok, 17 júna, 2021
28.8 C
Bratislava
Úvod Aréna Štát je pripravený pomôcť automobilkám s nedostatkom polovodičov

Štát je pripravený pomôcť automobilkám s nedostatkom polovodičov

Ministerstvo hospodárstva SR je pripravené urobiť akékoľvek kroky, ktoré by boli potrebné v súvislosti s nedostatkom polovodičov potrebných pre výrobu v slovenských automobilkách. Ako pred rokovaním vlády uviedol štátny tajomník rezortu Ján Oravec, aktuálnu situáciu pozorne monitorujú a sú v kontakte s výrobcami automobilov. „Zatiaľ si to automobilky riešia v rámci svojich globálnych reťazcov,” skonštatoval. Zároveň dodal, že práve tieto problémy zdôrazňujú potrebu debaty o tzv. otvorenej strategickej autonómii na úrovni Európskej únie. Jej základnou myšlienkou je hľadať spôsoby, ako mať určité kľúčové výroby zabezpečené aj na území únie a nebyť tak závislý od iných krajín.

Chýbajúce komponenty už obmedzili výrobu v bratislavskom závode Volkswagen Slovakia. Od štvrtka 29. apríla do piatka 7. mája je prerušená výroba SUV modelov. Produkcia malých mestských vozidiel dotknutá nie je a beží ďalej podľa výrobného plánu. Trnavská automobilka Stellantis Slovakia zase po jednodňovom prerušení produkcie na všetkých troch zmenách dnes opäť vyrába. Potvrdená je produkcia na rannej a popoludňajšej zmene. Zatiaľ nie je isté, či bude výroba pokračovať aj na nočnej zmene, automobilka bude o tom zamestnancov informovať dnes podvečer. Situácia zostáva podľa fabriky napriek vysokému dopytu po vozidlách nestabilná.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,210 +61 Dnes Úmrtí 12,464 +8 Dnes Uzdravení 377,673 Infikovaných 1,073 Last updated: 17. júna 2021 - 19:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -