streda, 19 mája, 2021
9.9 C
Bratislava
Úvod Aréna Parlament bude hlasovať o dôvere vláde v utorok

Parlament bude hlasovať o dôvere vláde v utorok

Poslanci Národnej rady SR (NR SR) budú hlasovať o programovom vyhlásení vlády (PVV) Eduarda Hegera (OĽaNO) a vyslovení dôvery v utorok 4. mája o 10:00. Plénum totiž schválilo procedurálny návrh štyroch koaličných klubov. Rokovanie dnes bude trvať až do úplného prerokovania, vrátane záverečných rečí predkladateľa a spravodajcu. Rozprava k PVV sa začala v piatok 30. apríla. Vystúpili k nemu postupne takmer všetci členovia kabinetu. Písomne je do rozpravy prihlásená ešte desiatka členov zákonodarného zboru. Prihlásiť sa budú môcť potom aj ústne.

Vláda sa v programovom vyhlásení okrem iného zaväzuje, že v riadení verejných výdavkov bude dôsledne presadzovať princípy hodnoty za peniaze, aby sa z vybratých daní a odvodov dosiahol maximálny úžitok pre občanov.

„Nepoľavíme v posilňovaní sociálnych istôt občanov, sme odhodlaní uskutočňovať účinné kroky pri odstraňovaní chudoby a segregácie sociálne vylúčených spoločenstiev,” píše sa ďalej v PVV. Vláda SR vysoko hodnotí členstvo Slovenska v Európskej únii a plne si je vedomá záväzkov v rámci Severoatlantickej aliancie, „ktorá je bezpečnostnou zárukou pre našich občanov, že môžu žiť v mieri.”

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 387,892 Úmrtí 12,248 Uzdravení 371,361 Infikovaných 4,283 Last updated: 19. mája 2021 - 04:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -