piatok, 14 mája, 2021
9.9 C
Bratislava
Úvod Aréna India zaznamenala rekordný počet úmrtí v priebehu jedného dňa

India zaznamenala rekordný počet úmrtí v priebehu jedného dňa

Deň po tom, ako India zaznamenala rekordný viac ako 400-tisícový denný prírastok prípadov koronavírusu, evidujú na území druhej najľudnatejšej krajiny sveta dosiaľ najviac úmrtí na následky ochorenia COVID-19 v doterajšom priebehu pandémie – až 3689 obetí v priebehu jedného dňa. 

Experti pripisujú nárast počtu infekcií novým, nákazlivejším variantom koronavírusu a masovým zhromaždeniam, ako sú politické zhromaždenia a náboženské podujatia, ktoré aj napriek pandémii mohli pokračovať. V štáte Západné Bengálsko vo štvrtok v štátnych voľbách hlasovalo milión voličov, ktorí nedodržiavali sociálne odstupy.

Indii s krízou pomáha aj viac ako 40 zahraničných štátov. Japonsko v piatok oznámilo, že do Indie pošle 300 ventilátorov a 300 kyslíkových koncentrátorov. Svoju pomoc sľúbili aj Francúzsko, Nemecko, Írsko či Austrália. Dve lietadlá s kyslíkovým vybavením poslalo aj Rusko a vybavenie poskytli aj Spojené štáty, Spojené kráľovstvo, Singapur, Spojené arabské emiráty a Thajsko.

Podľa denníka Indian Express celoštátna pracovná skupina zaoberajúca sa ochorením COVID-19 radí indickej vláde, aby čím skôr vyhlásila celoplošný lockdown, ktorý by pomohol spomaliť ničivú druhú vlnu v tejto krajine.

Anthony Fauci, popredný americký odborník na infekčné choroby, v sobotu skonštatoval, že okamžitý niekoľkotýždňový tvrdý lockdown by mohol prerušiť prenos tohto ochorenia v Indii, ktorá je pandémiou druhou najviac zasiahnutou krajinou sveta po Spojených štátoch.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 386,868 Úmrtí 12,135 Uzdravení 369,609 Infikovaných 5,124 Last updated: 14. mája 2021 - 09:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -