utorok, 27 júla, 2021
25.9 C
Bratislava
Úvod Aréna Svetová zdravotnícka organizácia povolila núdzové použitie vakcíny Moderna

Svetová zdravotnícka organizácia povolila núdzové použitie vakcíny Moderna

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) v piatok povolila núdzové použitie vakcíny proti koronavírusu od spoločnosti Moderna.

Táto očkovacia látka sa tak pripojila k ďalším trom na zozname WHO pre núdzové použitie, a to k vakcínam AstraZeneca, Pfizer/BioNTech a Johnson & Johnson. Ako uviedla WHO, podobné schválenie v najbližších dňoch očakávajú aj v prípade čínskych vakcín Sinopharm a Sinovac.

Mnoho krajín bez vlastných regulačných orgánov sa pri rozhodovaní o použití vakcín spolieha na zoznam WHO.

Toto schválenie však pravdepodobne nebude mať okamžitý dopad na dodávky vakcín Moderna pre krajiny rozvojového sveta. Spoločnosť uzavrela dohody o dodávkach s mnohými bohatými krajinami, ktoré už dostali milióny dávok.

Generálny riaditeľ spoločnosti Stéphane Bancel však v piatkovom vyhlásení uviedol, že Moderna sa aktívne zúčastňuje na rokovaniach s mnohými organizáciami vrátane medzinárodnej iniciatívy COVAX, ktorej cieľom je zabezpečiť, aby mali spravodlivý prístup k vakcínam proti koronavírusu aj štáty s nízkym a stredným príjmom.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 392,406 +51 Dnes Úmrtí 12,534 Uzdravení 379,419 Infikovaných 453 Last updated: 27. júla 2021 - 10:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -