štvrtok, 17 júna, 2021
29.9 C
Bratislava
Úvod Aréna Remišová: Prínos členstva v EÚ sa nedá merať iba peniazmi

Remišová: Prínos členstva v EÚ sa nedá merať iba peniazmi

Prínos členstva v Európskej únii (EÚ) sa nedá merať iba peniazmi. Uviedla to vicepremiérka a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí) vo svojom stanovisku, ktoré poskytlo tlačové oddelenie strany Za ľudí. Ako vysvetlila Remišová, členstvo Slovensku prinieslo aj spolupatričnosť s ostatnými národmi Európy.

Podľa Remišovej vzájomné výmeny študentov a mládeže, bezvízový styk s množstvom krajín mimo EÚ, či priestor bez hraníc zlepšujú kvalitu života, prinášajú pracovné miesta a umožňujú rozvoj ľudí. „Členstvo v EÚ zároveň zvyšuje vplyv a význam Slovenska vo svete, keďže naši poslanci a ministri rozhodujú o pravidlách pre jeden z najväčších spoločných ekonomických priestorov na svete,“ priblížila.

EÚ vníma ako spoločný projekt, ktorého chyby či nedostatky sú aj problémami Slovenska. Vysvetlila, že tie je potrebné spoločne riešiť a zlepšiť efektivitu fungovania tak, aby to prinášalo čo najväčší prospech pre ľudí, podniky a tvorbu pracovných miest. Podotkla, že Slovensko je v tom spolu s ostatnými krajinami.

Slovensko si dnes pripomína 17. výročie svojho vstupu do EÚ. Slovenská republika sa 1. mája 2004 spolu s ďalšími deviatimi krajinami stala súčasťou európskeho spoločenstva.

1 komentár

  1. “EÚ zvyšuje vplyv a význam Slovenska vo svete … “. Nuž, nech pani Remišová vysvetlí, aký vplyv vo svete má štát, ktorému nepatrí ani jeden významný podnik, ktorý je motorom “slovenskej” ekonomiky. Všetky automobilky (Wolkswagen, Peguot, Kia, Land-Rover) a US Steel sú vlastníctvom zahraničného kapitálu, ako aj takmer všetky veľké obchodné reťazce atď. Ako nás učili kedysi komunisti, politika je koncentrovaným produktom ekonomiky. Takže v prvom rade rozhoduje o našej ekonomike Nemecko, ktoré prostredníctvom Bruselu diktuje celej EÚ. To je, myslím si, hlavný dôvod, prečo V. Británia úniu opustila.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,210 +61 Dnes Úmrtí 12,464 +8 Dnes Uzdravení 377,673 Infikovaných 1,073 Last updated: 17. júna 2021 - 18:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -