V Česku podali za deň rekordných takmer 73.000 dávok vakcíny proti covidu

0
Muž dostáva vakcínu od spoločnosti AstraZeneca (Foto:TASR/AP)

V Česku podali vo štvrtok 72.843 dávok vakcín proti covidu, čo je od decembrového začiatku očkovania v krajine denný rekord. Informoval o tom v piatok spravodajský portál iDNES.cz.

Predošlým denným rekordom bolo 72.490 podaných dávok z 15. apríla. Viac ako 70.000 dávok aplikovali zdravotníci aj vo štvrtok 22. apríla.

V Česku doteraz podali 3.086.076 dávok vakcín. Obe dávky dostal už takmer milión ľudí, píše iDNES.

Počty novoinfikovaných v Česku v posledných týždňoch klesajú. Od začiatku apríla pripadá na deň v priemere 3137 prípadov, pričom za posledných sedem dní je to v priemere 2179 nových prípadov nákazy za deň. Marcový denný priemer bol 9660 novoinfikovaných.

Vo štvrtok pribudlo ďalších 2216 prípadov nákazy novým typom koronavírusu, čo je najnižší prírastok za všedný deň od konca septembra.

Vo štvrtok rozhodla vláda na mimoriadnom rokovaní, že celkovo v siedmich krajoch sa od pondelka 3. mája budú môcť vrátiť do škôl žiaci druhého stupňa – v Královohradeckom, Karlovarskom, Plzeňskom, Stredočeskom, Libereckom, Pardubickom kraji a v Prahe.

V týchto krajoch sa otvoria tiež múzeá a galérie.

Od pondelka 3. mája sa zmení aj testovanie v školách. Žiaci prvého stupňa a personál sa budú testovať raz týždenne, druhý stupeň dvakrát. Vláda tiež rozhodla, že obchody sa otvoria 10. mája, teda o týždeň neskôr, než pôvodne plánovala.

- Reklama -